Choć wiele polskich biurowców opustoszało, praca w biurze wciąż jest obecna w mniejszym lub większym stopniu. Niektóre firmy stworzyły model pracy rotacyjnej, gdzie pracownicy podzieleni są na grupy. Każda grupa przychodzi do pracy w inne dni, by zminimalizować ryzyko masowych zarażeń. Dynamiczna sytuacja, z jaką mierzą się obecnie firmy, wymaga podejmowania szybkich decyzji.

Data dodania: 2021-03-24

Wyświetleń: 588

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dezynfekcja dłoni – podstawowy środek ochrony w biurze

Dynamiczna sytuacja, z jaką mierzą się obecnie firmy, wymaga podejmowania szybkich decyzji. A także innowacyjnych rozwiązań. Jednak są obszary, w których można wcześniej zadziałać. Na przykład zabezpieczenie odpowiedniej ilości środków ochrony osobistej.

Aktualne zalecenia wymieniają podstawowe zasady w zapewnieniu bezpieczeństwa w przestrzeni biurowej. Chodzi na przykład o zapewnienie pracownikom możliwości dezynfekcji rąk. 

Wyjątkowo wygodne są automatyczne stacje do dezynfekcji rąk, działające bezdotykowo. Dzięki nim pracownicy szybko zdezynfekują dłonie. stacja do dezynfekcji rąk

Mamy też stacje z dźwignią, która dozuje płyn poprzez naciśnięcie stopą. To wybór tańszy niż automatyczne stacje, ale równie wygodny. A co ważne, niewymagający dotykania dozownika ręką. 

Tańszym, ale nadal skutecznym rozwiązaniem są metalowe stojaki do dezynfekcji, z miejscem na butelkę z płynem i rękawiczki foliowe.

Dodatkowymi elementami stacji mogą być uchwyty na rękawiczki w formie zrywek, pojemniki na ręcznik papierowy czy kosze na zużyte rękawiczki. Stojaki wykonane z metalu w stonowanych kolorach dobrze wkomponowują się w wygląd biura.

Dodatkowe akcesoria – ochrona w pokoju i poza nim

Kolejnym środkiem ochrony są osłony plexi, montowane do blatów biurek lub zawieszane na suficie. Dzięki nim każde stanowisko jest oddzielone. Wycięcia w osłonach pozwalają na przekazywanie dokumentów między pracownikami. Osłonę montuje się za pomocą specjalnych uchwytów.

osłona z pleksi na biurko

Z kolei słupki odgradzające sprawdzą się do organizacji przestrzeni wspólnej. Na przykład na wydzielenie stref na korytarzu lub przy sekretariacie. W ten sposób jasno oznaczymy miejsca z ograniczonym dostępem dla pracowników.słupek odgradzający z taśmą

Zapewnienie środków ochrony osobistej potwierdza troskę firmy o swoich pracowników, ale jest też po prostu obowiązkiem. Warto zainwestować w wygodne akcesoria, które bezawaryjnie i szybko obsłużą większą ilość osób. Firma, która okazuje swoje zaangażowanie w zachowaniu bezpieczeństwa, na pewno zyskuje w oczach pracowników. Pamiętajmy o tym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena