Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz służbowo i zabierasz ze sobą notebooka. Jest w nim zapisana jedyna wersja projektu, nad którym pracujesz i wiele innych cennych danych. Wieczorem wychodzisz na kolację biznesową, albo po prostu trochę się rozerwać. Komputer i inne wartościowe przedmioty zostawiasz w pokoju hotelowym.

Data dodania: 2011-01-30

Wyświetleń: 1645

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Żeby czuć się bezpiecznie możesz cenne przedmioty oddać do depozytu hotelowego. Jednak nie zawsze jest to możliwe, a pakowanie i noszenie sprzętu tam i z powrotem nie jest zbyt wygodne.

Alarm jak laptop

Przypuśćmy jednak, że przed wyjazdem oprócz notebooka i rzeczy osobistych, włożyłeś do torby własny mobilny system alarmowy. Ustalasz z recepcją sposób i pory kiedy personel będzie miał dostęp do Twojego pokoju. Dogadujesz się w sprawie powiadomienia o ewentualnym alarmie na nr telefonu w recepcji. 

Teraz wystarczy przed wyjściem podłączyć alarm do zasilania w gniazdku i uzbroić urządzenie. W razie włamania Ty też zostaniesz o tym poinformowany na własny telefon komórkowy.


Wakacje.

Zdarza Ci się pracować na komputerze w czasie urlopu? Zabierasz ze sobą sprzęt sportowy, turystyczny albo fotograficzny?
Ten sam alarm, zasilany także z gniazdka zapalniczki samochodowej, umożliwi zabezpieczenie domku letniskowego, karawanu, jachtu, itp. miejsc.

Jak to działa?

Kompaktowa, przenośna centralka alarmowa mierzy ciśnienie powietrza i skanuje tło akustyczne o częstotliwości 1 - 16 Hz (infradźwięki). Kombinacja tych dwóch parametrów charakteryzuje każdą zamkniętą przestrzeń. Nośnikiem sygnałów jest powietrze. Odczytem i ciągłym analizowaniem sygnałów zajmuje się wbudowany w urządzenie sensor o strzeżonej tajemnicą budowie.

W przypadku włamania zawsze następuje zmiana ciśnienia i tła akustycznego panujących w chronionym obiekcie. Uruchamiana jest wbudowana w urządzenie syrena alarmowa, a jeśli dodatkowo podłączony zostanie dialer telefoniczny, powiadomienie o wtargnięciu następuje także tą drogą.

Ten laptop alarmowy chroni obiekty o powierzchni do 90 m2 i doskonale sprawdza się również w mieszkaniach.

Teraz możesz czuć się bezpiecznie wszędzie dokądkolwiek się udasz.

Licencja: Creative Commons