Będąc użytkownikiem systemu alarmowego, mającego chronić nasze mienie należy zapoznać sie z podstawowymi zasadami użytkowania, które pozwolą na bezpieczny sen, nie wzbudzając jednocześnie alarmu bezpodstawnie.

Data dodania: 2011-02-23

Wyświetleń: 1796

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poniżej prezentuję na co zwracać szczególną uwagę, aby podczas naszej nieobecności wyjący alarm nie denerwował sąsiadów:

1) Jedną z częstych przyczyn wzbudzania alarmu są zwierzęta, należy o nich pamiętać przy konfiguracji systemu alarmowego. Zadajmy pytanie specjaliście, który zakłada nam alarm co zrobić jeśli mamy czworonoga w domu. Często proponuje się czujki kontraktronowe, które mogą być uzupełnione o czujki niereagujące na ruchy małych zwierząt. Pamiętajmy jednak, że takie czujki nie sprawdzą się w przypadku posiadania kota, lub innego zwierzęcia, które często skacze po meblach, co będzie uaktywniało czujkę.

2) Pamiętajmy o zamykaniu okien i drzwi ponieważ powiew wiatru może wzbudzić alarm.

3) Wyłączajmy wentylację i klimatyzację na noc, kiedy załączamy alarm.

4) Uważajmy na grube zasłony, które mogą zasłonić czujkę, lub wytłumić hałas tłuczonego szkła, co może uniemożliwić działanie czujek mikrofonowych.

5) Jeśli posiadamy alarm wyposażony we włącznik napadowy pamiętajmy aby mieć go w zasięgu ręki, w przeciwnym razie będzie bezużyteczny.

6) W trakcie remontu pamiętajmy aby dobrze zabezpieczyć elementy systemu alarmowego.

7) Należy upewnić się, że osoby uprawnione do korzystania z systemu alarmowego potrafią go obsługiwać i wiedzą w jaki sposób odwołać fałszywy alarm.

8) Należy pamiętać o zapewnieniu stałego nadzoru technicznego nad systemem alarmowym poprzez okresową konserwację.

Pamiętając o powyższym nie narażamy się na dodatkowe koszty związane z fałszywymi alarmami, jednocześnie dbamy o system alarmowy, który ma przecież zapewnić nam bezpieczeństwo w domach.

Licencja: Creative Commons