Monitoring to urządzenie rejestrujące tok wydarzeń na posesji. Za pomocą monitoringu uzyskujemy całkowity widok wydarzenia. Mamy udokumentowane zajścia jakie miały miejsce w ciągu co najmniej 24 godzin w otoczeniu naszego domu. Możemy wykorzystać do tego jedną lub więcej kamer. Przyjrzyjmy się bliżej tematyce monitoringu.

Data dodania: 2021-02-18

Wyświetleń: 890

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Monitoring prywatnej posesji. Czy to dobra inwestycja?

1. Typy kamer:
- kamera kopułowa najczęściej montowana jest w środku pomieszczeń, ale można również stosować ją na zewnątrz.
- kamera cyfrowa ma lepsze parametry niż kamera kopułowa. Stosowana jest na zewnątrz i w wewnątrz pomieszczeń.
- kamera tubowa znajduje zastosowanie na zewnątrz i jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Jej wadą jest monitorowanie tylko jednego miejsca , a zaletą w miarę przystępna cena.
2. Monitorowanie a internet
W dzisiejszych czasach system monitoringu ma możliwość wysyłania powiadomień na telefon w przypadku włamania na posesję. Obraz i dżwięk są zapisywane na dysku do którego mamy dostęp w każdej chwili. Właściciel posesji o każdej porze może sprawdzić monitorowany teren w telefonie tam, gdzie jest zasięg internetu.
3. Rodzaje monitoringu:
- monitoring przewodowy jest bardziej skomplikowany i najlepiej zaplanować go w czasie budowy domu. Wymaga prawidłowego rozmieszczenia kabli służących do zainstalowania kamer i rejestratora.
- monitoring bezprzewodowy wysyła sygnał obrazu i dżwięku poprzez łącze WI-FI lecz wymaga zasilania przewodowego lub bateryjnego. Może rejestrować zapisany obraz i dżwięk także na kartach pamięci. Montaż monitoringu powinien być wykonany przez osobę z odpowiednim kwalifikacjami, aby zapewnić prawidłowe działanie. Urządzenia wykorzystywane do monitorowania są teraz bardzo profesjonalne, potrafią śledzić niepożądany obiekt na naszym terenie i powiadomić nas o zajściu. Zatem warto zainwestować w monitoring dla bezpieczeństwa własnej prywatności.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena