Samochód stał się tak wygodnym i popularnym środkiem transportu, że większość z nas nie wyobraża sobie już bez niego życia. Niestety jego koszty utrzymania są bardzo duże i stale rosną i nie każdego stać na zakup i utrzymanie auta, które często staje się przysłowiową skarbonką. 

Data dodania: 2021-05-24

Wyświetleń: 622

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wynajem czy zakup własnego samochodu – co się bardziej opłaca?

Jeśli nie korzystasz regularnie z samochodu i jest Ci on potrzebny jedynie okazjonalnie warto rozważyć możliwość wypożyczenia auta, co może się okazać dużo tańszym rozwiązaniem niż zakup własnego. Oczywiście regularne wynajmowanie samochodu również może być drogie jednak mimo wszystko wynajmowanie go tylko od czasu do czasu, na przykład na krótkie wycieczki, może spowodować większe oszczędności niż kupno nowego samochodu. Inną opcją jest wypożyczanie samochodu okazjonalnie a zakup niedrogiego samochodu używanego, na którym można polegać przez większość czasu. Niemniej przy odpowiednim planowaniu i optymalizacji kosztów możesz być w stanie zaoszczędzić znaczną kwotę rezygnując z inwestycji w zakup auta a korzystając jedynie z wypożyczalni samochodów.

Kiedy warto wynająć samochód?

Ludzie często myślą o wynajęciu samochodu w czasie wakacji, kiedy dotrą na miejsce wypoczynku. Jeśli dotarli do miejsca docelowego samolotem lub innym środkiem transportu publicznego i nie znają tam nikogo, kto mógłby im pożyczyć samochód do łatwego przemieszczania się, chętnie korzystają z usług wypożyczalni samochodów. Wtedy bez problemu mogą zaplanować wycieczkę objazdową na miejscu, a może też być tak, że samochód będzie im potrzebny tylko na jeden dzień w danym mieście. Wtedy można łatwo przekalkulować, że wypożyczenie samochodu będzie zdecydowanie tańsze niż jego zakup i użytkowanie. Pamiętajmy, że wypożyczalnia samochodów pokrywa też wszelkie koszty ubezpieczenia, koszty eksploatacyjne czy naprawy i o nic takiego nie musimy się już sami martwić. Kolejną zaletą wynajmu auta jest potraktowanie tego, jako dobrą zabawę i rozszerzoną jazdę próbną. W ofercie najczęściej są nowe auta różnych klas i jeśli ktoś ma ochotę przekonać się jak jeździ się danym modelem i czy auto mu odpowiada to wynajęcie go i sprawdzenie w terenie jest świetnym pomysłem i niewątpliwie pomoże w dokonaniu bardziej świadomego zakupu, gdy zostanie podjęta decyzja, że nadszedł czas na zakup nowego auta. Wypożyczenie samochodu jest także bardziej opłacalne, jeśli podróżuje razem kilka osób i wszyscy nie mieszczą się razem do jednego samochodu. W takiej sytuacji bardziej opłaca się wynająć dużego vana, aby podróżować razem i podzielić się kosztami niż jeździć na przykład na dwa auta.

Jakie zalety ma wynajem samochodu?

Poza tym, że nie trzeba się martwić o dodatkowe koszty związane z posiadaniem własnego auta dużym plusem jest też to, że można go po prostu wypożyczyć, gdy potrzeba załatwić jakąś sprawę. Można wyznaczyć pół dnia lub dzień czy dwa w każdym tygodniu, a nawet weekend w miesiącu, na wykonanie wszystkich zadań administracyjnych, takich jak zakupy w sklepie spożywczym, pójście na pocztę, do banku czy na siłownię lub aby kupić duży, jednorazowy przedmiot, taki jak telewizor. Aby zwiększyć potencjał oszczędnościowy tego rozwiązania można też podzielić się kosztami wynajmu z przyjaciółmi, którzy też muszą załatwiać sprawy w tym samym czasie. Koordynując swoje wysiłki, wszyscy możecie zaoszczędzić pieniądze i pomóc sobie nawzajem. A jeśli już posiadasz swój własny samochód, ale nie jest on wystarczająco dobry i reprezentacyjny a na przykład planujesz oświadczyny lub bierzesz udział w eleganckim wydarzeniu skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów i wynajęcie luksusowego i komfortowego auta na cały dzień również będzie strzałem w dziesiątkę. Podsumowując można z łatwością stwierdzić, że wynajem samochodu jest często bardziej opłacalnym i łatwiejszym rozwiązaniem niż inwestycja w nowe auto, szczególnie jeśli nie potrzebujemy go na co dzień.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena