Podróżowanie busem to najlepszy sposób na odkrywanie kraju: spotykasz miejscowych, zatrzymujesz się w małych miasteczkach, odpoczywasz i podziwiasz widoki. Co prawda, w dzisiejszych czasach podróżowanie samolotem jest o wiele szybsze, zwłaszcza gdy jest się częścią szybko żyjącego społeczeństwa, w którym liczy się każda minuta, ale podróżowanie busem również ma wiele zalet.

Data dodania: 2021-06-01

Wyświetleń: 412

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Busem w każdy zakątek świata

Przede wszystkim jest bardziej ekologiczne, można zabrać ile się chce bagażu bez dodatkowych opłat a dla niektórych jest zdecydowanie mniej stresujące niż podróżowanie samolotem czy prowadzenie auta. Podróżując busem można też zaoszczędzić czas lub przeznaczyć go na inne zajęcia a także nawiązać nowe znajomości. Jest wiele powodów, dla których busy nie wyjdą z użycia przez długi, długi czas.

Jakie zalety ma podróżowanie busem?

Chociaż w dzisiejszych czasach można znaleźć bilety lotnicze po śmiesznie niskich cenach, faktem jest, że bilety autobusowe są częściej w sprzedaży, nie trzeba ich rezerwować z dużym wyprzedzeniem żeby mieć zagwarantowaną cenę i jest więcej terminów odjazdów do wyboru. Zazwyczaj można znaleźć bilety z 50% zniżką i są również różne zniżki dla dzieci, studentów i seniorów. A kiedy pomyślisz, ile pieniędzy zaoszczędzisz podróżując busem zamiast samochodem (koszty benzyny, opłaty drogowe, itp.) wtedy staje się oczywiste, dlaczego busy są najbardziej ekonomiczną opcją. Jeśli na przykład planujesz wybrać się do Holandii sprawdź ofertę przewoźników i przelicz koszty. Przekonasz się, że busy do Holandii to najbardziej bezproblemowe i optymalne rozwiązanie na ten moment. Podróżowanie na długich dystansach może być też kłopotliwe dla osób, które nie są w stanie usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu. Kiedy podróżujesz busem, kierowcy robią kilka krótszych i jedną dłuższą przerwę więc możesz rozprostować nogi, napić się kawy i zjeść szybki posiłek. Ponadto, o wiele łatwiej jest korzystać z toalet na stacjach benzynowych, które są regularnie sprzątane, niż próbować przeciskać się w maleńkich toaletach w samolotach czy pociągach.

Jaka jest jeszcze przewaga podróżowania busem nad samolotem?

Nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz nie pomyślała o ewentualnej utracie bagażu przed lotem. Czy nie miałeś tak, że po wylądowaniu zawsze czekałeś z niecierpliwością na swoją walizkę, aby pojawiła się na karuzeli? W przypadku busów nie ma takiej możliwości. Przekazujesz swój bagaż kierowcy busa, on umieszcza go w schowku i to wszystko - jesteś gotowy do podróży. I co najważniejsze - możesz zabrać ze sobą tyle kilogramów bagażu, ile chcesz. Nie musisz się zastanawiać, czy nie przekroczysz limitu lub nie zapłacisz dodatkowej opłaty za dodatkowy ciężar. Zabierasz ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy tak aby czuć się na miejscu komfortowo i dobrze. Tak samo jeśli chodzi o rezerwację biletu lotniczego. Zazwyczaj robi się to z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, aby uzyskać dobrą ofertę cenową, ponieważ bilety lotnicze często stają się kilka razy droższe, gdy data podróży jest coraz bliżej. Przeważnie nie ma opcji aby z upływem czasu bilety na samolot taniały. Natomiast bilety na busa są mniej więcej zawsze w tej samej cenie, niezależnie od tego, czy chcesz je kupić z półrocznym wyprzedzeniem, czy na dzień przed podróżą. Ponadto, gdy chcesz zmienić datę wyjazdu, z biletami autobusowymi nie ma najmniejszego problemu jeśli chodzi o ich zwrot czy wymianę. Kolejny plus to taki, że dworce autobusowe zazwyczaj są zlokalizowane w pobliżu centrum miasta i o wiele łatwiej jest kontynuować podróż z takiego dworca niż z lotniska oddalonego od centrum miasta. Wybierając na przykład busy do Holandii masz pewność, że dotrzesz do samego centrum danego miasta, co pozwoli zaoszczędzić Ci zarówno czas jak i pieniądze.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena