Wiele osób zadaje sobie właśnie takie pytanie: czy lepiej kupić samochód czy go wynająć? Odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna, bo oba rozwiązania mają zarówno zalety jak i wady. 

Data dodania: 2021-07-06

Wyświetleń: 515

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wynajem czy zakup własnego samochodu?

Decydując się na zakup lub wynajem samochodu bierzemy pod uwagę takie czynniki jak: rodzaj użytkowania danego pojazdu, częstotliwość, z jaką będzie używany, liczba osób, które będą z niego korzystać, pojemność silnika, spalanie czy wyposażenie auta. Istnieje wiele zmiennych, które muszą być wzięte pod uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji.

Jakie są zalety korzystania z wypożyczalni samochodów?

Jeśli lubisz jeździć samochodem, najbardziej naturalnym pragnieniem każdego kierowcy jest wsiąść za kierownicę modeli, które dopiero co wyszły z salonu. Nie jest to jednak częste w przypadku zakupu samochodu, bo gdy dopiero co zapłaciłeś ostatnią ratę, walory użytkowe auta będą najprawdopodobniej przestarzałe. Na szczęście wynajem samochodów pozwala na przetestowanie możliwości różnych pojazdów za rozsądne pieniądze. W przypadku większości wypożyczalni samochodów flota jest odnawiana na tyle często, że klient ma do dyspozycji naprawdę samochody różnych klas. Nie pozostaje nic jak wsiadać i cieszyć się pełnią jazdy.  Dodatkowo nowe pojazdy są poddawane stałym kontrolom przez wypożyczalnie samochodów, które nimi zarządzają, a wtedy zyskujemy pewność, że jeździmy niezawodnymi samochodami z pełną gwarancją. Oznacza to, że nie będziemy musieli się martwić się o zabieranie ich do mechanika lub o poziom oleju, klocki hamulcowe, poziom powietrza czy zniszczenie opon. A wszystko to nie zapominając o dodatkowych usługach, które oferują niektóre wypożyczalnie samochodów. Będziesz miał bezpłatną pomoc drogową 24 godziny na dobę, 365 dni w tygodniu, a to gwarantuje, że Twój samochód zostanie natychmiast naprawiony. Jeśli nie będzie to możliwe, zostanie od razu wymieniony na inny o podobnych lub lepszych parametrach.

Czy wypożyczenie samochodu na wakacje to dobry pomysł?

W przypadku zakupionego samochodu na własność pokonywanie długich dystansów często wiąże się z niepokojem, ponieważ oznacza to większe zużycie pojazdu i spore koszty. A jeśli myślimy o podróżowaniu samochodem podczas wakacji nie chcemy oszczędzać na przebiegu. Na wakacjach każdy chce swobodnie przemieszczać się i korzystać z uroków podróży. Kolejną rzeczą jest fakt, że zazwyczaj pojazdy są kupowane z myślą o członkach rodziny. Skutek? Stają się one zbyt małe, gdy ktoś jeszcze zdecyduje się dołączyć do Twojej wycieczki. Wynajem samochodów pozwala rozwiązać ten problem, ponieważ możesz wynająć pojazd z dokładnie taką liczbą miejsc, jaka jest Ci potrzebna. Dodatkowo wypożyczalnia samochodów oferuje również samochody rodzinne, a czasem również busy idealne na duże imprezy, takie jak rocznice, śluby lub limuzyny na wieczory kawalerskie i panieńskie. Posiadanie samochodu na własność jest naprawdę praktyczna, ale co gdy chcemy z niego skorzystać na wakacjach, a miejsce docelowe znajduje się w dużej odległości od domu? W takich przypadkach skorzystanie z wypożyczalni samochodów również może być najlepszym wyborem. Nie będziesz musiał polegać na autobusach, pociągach czy innych środkach transportu podlegających rozkładom jazdy i ograniczonych geograficznie. To może być znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Wiele osób, zwłaszcza tych, które mieszkają w obszarach miejskich, dobrze skomunikowanych z transportem publicznym, korzysta z samochodu tylko podczas wakacji lub na specjalnych wyjazdach. W takiej sytuacji należy wyciągnąć kalkulator i porównać koszty posiadania własnego samochodu - w tym raty i ubezpieczenie, rachunek za naprawy w razie awarii itp. - z opcją wynajmu tylko w te dni, kiedy będzie on używany. W wielu przypadkach zapewniamy, że wybór wypożyczalni samochodów i wynajem auta jest bardziej opłacalny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena