Czy płacąc podatki, które dla wielu osób są po prostu zwykłym zdzierstwem, możemy przyczynić się do zrobienia czegoś dobrego? Okazuje się, że tak i wcale nie jest to z naszej strony jakieś wielkie poświęcenie.

Data dodania: 2010-12-15

Wyświetleń: 1561

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wystarczy jedynie przekazać jeden procent swojego podatku na rzecz i pomoc fundacjom, stowarzyszeniom i instytucjom charytatywnym.

Nic nie tracimy – pieniądze i tam będziemy musieli zapłacić – ale przynajmniej ten 1 procent z nich trafi do kasy fundacji, która naprawdę tych pieniędzy potrzebuje. Wystarczy powiedzieć, że między 2007 a 2009 rokiem akcja oddawania jednego procenta podatku sprawiła, że w Polsce powstało ponad tysiąc nowych stowarzyszeń charytatywnych. Zaczęto otwierać nowe fundacje i większa liczba potrzebujących otrzymała upragnioną pomoc. A to wszystko dzięki temu, że coraz więcej ludzi decyduje się oddać ten jeden procent podatku i tym samym przyczynić się do rozbudowy wielkiego dzieła dobroci.

Panuje jednak w powszechnej opinii fałszywa plotka, że oddając 1 procent na rzecz fundacji, będziemy musieli dodatkowo pokryć jakieś nowe koszta. Nic bardziej mylnego – przekazywanie jednego procenta to procedura bezpłatna, wymagająca od nas jedynie wypełnienia tylko jednej dodatkowej rubryki w rozliczeniu podatkowym. Nic nie boli, nic nie kosztuje, a z pewnością pomoże wielu osobom – albo kto wie, może uratuje komuś życie? Jeden procent podatku od jednej osoby nie jest może kwotą zaskakująco wysoką, ale wystarczy kilka takich osób, aby urosła ona do większych rozmiarów i przyczyniła się do budowy schroniska czy lepszego wyposażenia szpitala. Nie trzeba chyba mówić, że 1 procent podatku to bardzo pomocny i korzystny ukłon w stronę wszelkiego rodzaju działalności charytatywnej i społecznej. To też wielki krok w stronę coraz większego uczulania ludzi na krzywdę i biedę bliźniego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena