Branża odzieżowa rządzi się swoimi prawami, a kilka razy do roku wszystkie firmy produkujące ubrania przygotowują nowe kolekcje. W związku z tym zachodzi potrzeba odpowiedniego przygotowania wystawy sklepowej.

Data dodania: 2011-10-07

Wyświetleń: 1596

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyobraźmy sobie sklep i wystawę, która zawiera jedynie baner i informację o promocjach. Większość osób mija po prostu takie wystawy bez większego zainteresowania. Aby zwrócić uwagę na swoją ofertę, każdy sklep powinien zadbać o profesjonalne przygotowanie ekspozycji. Jaka powinna być? Przede wszystkim musi pokazywać to, czego nie znajdziemy w innych sklepach, musi zainteresować potencjalnego klienta nieszablonowymi zestawieniami i interesującymi produktami.

Pamiętajmy jednak, że samo pokazanie produktu nic nam nie da. Musimy więc odpowiednio go przedstawić, a do tego z pewnością przydadzą nam się profesjonalne manekiny sklepowe. Jest to rzecz na którą warto zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza jeżeli myślimy o zdeklasowaniu konkurencji, która w branży odzieżowej jest duża. Dzięki odpowiednim przygotowaniom nasza wystawa sklepowa będzie przyciągać tłumy.      

Wystawa, która ma skutecznie „sprzedawać”, powinna nie tylko prezentować asortyment, lecz także demonstrować klinetom konkretne zestawienia ubrań i dodatków. Jeżeli tylko właściwie dobierzemy konkretne elementy garderoby, ustawimy odpowiednie oświetlenie to jest duża szansa, że ludzie będą wchodzić do sklepu w poszukiwaniu właśnie tychże produktów.

Klient najpierw szuka swetra jaki widział na wystawie, potem jeżeli dobrze rozmieścimy towary w sklepie powinnien znaleźć pod ręką adekwatne uzupełnienia i dodatki takie jak spodnie, skarpetki, czy też apaszki. Jak widać nie wolno zaniedbywać przygotowania wystawy sklepowej, która jest naszą wizytówką i magnesem przyciągającym klientów. Aby odnieść sukces i skutecznie sprzedawać pamiętajmy o podkreślaniu naszych walorów takich jak doskonała jakość wykonania,  unikalność wzornictwa oraz profesjonalna i uprzejma obsługa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena