Leon co prawda nie pracował akurat w domu, ale spędzał w nim bardzo dużo czasu pomiędzy zadaniami. Czy pamiętasz jak ćwiczył brzuszki, pił mleko i dbał o kwiatek na parapecie?

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 1712

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdy pracujesz w domu jednym z większych problemów z jakimi przyjdzie ci się borykać to właśnie kondycja fizyczna i samopoczucie. Przy spędzaniu długich godzin przed komputerem, naprawdę nie dziwi, że słabną nam mięśnie, spłaszczają pośladki (!) i cellulit rośnie w siłę! Mamy problem z odpowiednim odżywianiem, wagą i zdrowiem. Czy musi tak być?  Nie musi. Przy drobnych zmianach dotyczących diety, aktywności fizycznej, również  praca w domu może sprzyjać zdrowemu stylowi życia.

Podobnie jak Leon Zawodowiec musisz regularnie ćwiczyć. Właśnie ruch i regularne ćwiczenia fizyczne są kluczowe jeśli chodzi o poprawę kondycji i samopoczucia. Jakiego rodzaju aktywność wybierzesz, to zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Może to być spacer z samego rana, zanim jeszcze usiądziesz  do biurka, pół godziny gimnastyki w domu, czy formy bardziej zorganizowane jak np. total body conditioning w pobliskim klubie fitness lub godzina basenu. Wychodzenie z domu do klubu fitness 2-3 razy w tygodniu ma jeszcze taki plus, że… po prostu wychodzisz z domu. Ćwiczenia nie zajmują dużo czasu, a zobaczysz, że po powrocie zrobisz dużo więcej niż sądziłeś.

Jeśli postanowiłeś wprowadzić działania naprawcze i zaczynasz aktywność fizyczną po kliku latach przerwy, zacznij od delikatnego rozciągania i lekkiej gimnastyki oraz spacerów, zanim przejdziesz do aktywności bardziej intensywnej. W przypadku długiej przerwy w aktywności fizycznej, czasem następuje poczucie odłączenia od ciała – zajęcia z jogi są dobrym pomysłem na ponowne poczucie, że oprócz mózgu masz również ciało.   

Jedną z dobrych metod jest regularne robienie kilku- lub kilknastominutowych przerw co godzinę lub dwie w ciągu dnia pracy. Po prostu wstań od biurka, wyjdź na balkon, wyjdź na zewnątrz. Popatrz na zielone rośliny, odetchnij świeżym powietrzem. Ja wychodzę do ogrodu, wyrwę kilka chwastów, zrobię rundkę dookoła domu i wracam do pracy ze świeżą głową.

To co jesz ma ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy w grę wchodzi praca w domu. Bardzo łatwo jest jeść cokolwiek i wyrobić sobie złe nawyki. Ustal stałe godziny posiłków, ustal co będziesz jeść i zrób wcześniej odpowiednie zakupy. Poproś inne osoby w rodzinie, aby pomogły ci w nowym podejściu do swojego życia, zaplanuj wspólne rodzinne kolacje i lekką wspólną aktywność po posiłku np. spacer.

Wprowadzenie tych drobnych zmian pozwoli na pozostawanie produktywnym i utrzymanie dobrego samopoczucia oraz dobrej kondycji fizycznej.

Pamiętaj, że podejmując decyzję o pracy w domu, robisz to, aby budować swój własny biznes i swoją finansową niezależność. Więcej na ten temat po kliknięciu link poniżej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena