Najważniejszym elementem osiągnięcia sukcesu swojego biznesu w Internecie jest budowanie listy adresowej i dbania o nią. Wszystkie działania powinny być nakierowane właśnie na ten główny element.

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 1720

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

O ile zdarzają się sukcesy z listą poniżej 4-5.000, to nawet gdy osiągniesz taką liczbę, nadal najważniejszym działaniem będzie budowanie listy. Jest kilka metod jak to robić, ale do moich ulubionych należy blogowanie, SEO i publikowanie artykułów.

Blog jest twoim domem w Internecie i najlepiej, abyś publikował kilka razy w tygodniu, a przynajmniej dwa razy w tygodniu. Nawet jeśli czujesz, że pisanie nie jest twoją najmocniejszą stroną, uwierz mi, że pisania i prowadzenia bloga można się nauczyć. Ja używam swojego bloga do dzielenia się różnymi przemyśleniami związanymi z obszarem, którego dotyczy, a które w mojej ocenie mogą być pomocne czytelnikom.   

SEO też nie jest takie trudne jakby się wydawało – po zapoznaniu się z podstawami, wystarczy konsekwentnie wprowadzać je w życie oraz nie zasypiać gruszek w popiele i na bieżąco śledzić zmiany. Odpowiednio dobierając nie więcej niż 2-3 słowa kluczowe na stronie powodujesz, że twoje teksty stają się łatwe do znalezienia przez inne zainteresowane tematem osoby. Tę samą zasadę możesz stosować w swoich artykułach, czy wypowiedziach w mediach społecznościowych. Jeśli poznasz najważniejsze słowa kluczowe w obszarze na jaki się zdecydowałeś, działanie będzie dla ciebie dużo łatwiejsze.

Pisanie artykułów to nic innego jak marketing wykonywany za pomocą artykułów czyli pisanie krótkich artykułów 300 do 500 słów długości na temat, w jakim chcesz się specjalizować. Pomysły na artykuły możesz czerpać ze swojej codziennej pracy, z rozmów ze współpracownikami, klientami, potencjalnymi klientami, z komentarzy na blogu. Może się okazać, że masz na wybrany temat dużo do powiedzenia, co może pomóc innym. Wypracuj w sobie nawyk regularnego pisania, a zobaczysz zadziwiające efekty.    

Wszystkie te 3 elementy są kluczowe do szybszego budowania listy.

Cały czas pamiętaj, że decydujesz się zacząć swój biznes w Internecie, aby budować swoją finansową niezależność. Aby dowiedzieć się więcej na temat rozwijania swoich umiejętności w zakresie marketingu internetowego musisz się nauczyć jak pisać artykuły, jak prowadzić blog, jak efektywnie włączyć się do mediów społecznościowych i jak korzystać z technologii nie wymagających znajomości programowania, aby zacząć już dzisiaj budować swój własny biznes w Internecie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena