Jednym z najlepszych i najprostszych sposobów na optymalizację SEO bloga postawionego  na własnej domenie i silniku Wordpress jest korzystanie z odpowiednich wtyczek zajmujących się optymalizacją SEO.

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 1374

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Takich wtyczek jest wiele. Pozwalają one na zwiększenie obecności w Internecie przez podniesienie pozycji w wyszukiwarkach poszczególnych wpisów bloga. Potrzebujesz tego w miarę jak budujesz swój biznes internetowy. Wtyczką, którą lubię najbardziej to All in One SEO. SEO oznacza Search Engine Optimization i jest bezpośrednio związane z rodzajami słów jakie ludzie, czyli twoi potencjalni klienci wpisują w Google i innych wyszukiwarkach internetowych, kiedy poszukują informacji na tematy z obszaru w jakim działasz.

Po zainstalowaniu tej wtyczki, gdy będziesz przygotowywać do publikacji kolejny artykuł, u dołu pojawi się cała część związana z optymalizacją SEO. Każdorazowo, gdy piszesz post wypełnienie tych dodatkowych pól zajmie 4 dodatkowe minuty, które warto zainwestować. Możesz wrócić do swoich wcześniejszych postów i je optymalizować SEO.

W pola, jakie pojawią się u dołu przygotowanego posta wpisujesz 3 elementy: tytuł posta, jedno zdanie opisu i wybrane słowa kluczowe. Tytuł posta  może być skopiowanym tytułem, ale może być inny niż ten publikowany w blogu. Jedno zdanie opisu, to po prostu skopiowane 1-2 zdania z posta, a wybrane słowa kluczowe wpisz w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego rozdzielając je tylko przecinkiem. Warto przeznaczyć tych kilka minut na dodatkową pracę, dzięki której osoby na których zależy ci najbardziej znajdą twój blog w sieci szybciej.

Będziesz zadowolony z tej inwestycji, gdy zauważysz jak rośnie baza czytelników i ilość odwiedzin bloga tylko dzięki temu, że osoby zainteresowane mogły cię łatwiej znaleźć w wyszukiwarkach. A dzięki większej ilości odwiedzin twój biznes w Internecie będzie rósł dużo szybciej.

Cały czas pamiętaj, że decydujesz się zacząć swój biznes w Internecie, aby budować swoją finansową niezależność. Aby dowiedzieć się więcej na temat rozwijania swoich umiejętności w zakresie marketingu internetowego musisz się nauczyć jak pisać artykuły, jak prowadzić blog, jak efektywnie włączyć się do mediów społecznościowych i jak korzystać z technologii internetowych, niewymagających znajomości programowania, aby zacząć już dzisiaj budować swój własny biznes w Internecie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena