Szukając lokaty dla posiadanego kapitału, uwagę warto zwrócić na diamenty inwestycyjne. Mimo że na aukcjach ceny wyjątkowych okazów osiągają miliony dolarów, to posiadaczem diamentów można stać się za znacznie niższą kwotę. Podpowiadamy, jak zacząć inwestować w te kamienie szlachetne.

Data dodania: 2019-12-23

Wyświetleń: 765

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak inwestować w diamenty?

Co warto wiedzieć o diamentach?

Każdy inwestor dywersyfikuje swój portfel inwestycyjny, by zmniejszyć ryzyko. Poszukując atrakcyjnych i mogących przynieść w perspektywie czasu zysk form inwestycji, można natknąć się na diamenty inwestycyjne. Przed ich zakupem warto zdobyć minimum wiedzy na temat tego, jak się je wycenia. Współcześnie sposób wyceny jest już ujednolicony – diamenty klasyfikuje się w oparciu o zasadę 4C, czyli masa (carat), szlif (cut), czystość (clarity) i kolor (colour).

Inwestorzy, którzy nigdy wcześniej nie lokowali posiadanego kapitału w diamenty inwestycyjne, powinni zwrócić uwagę na to, czy kupowany przez nich kamień posiada certyfikat. Firma Artar proponuje diamenty inwestycyjne wyłącznie z certyfikatami uznawanymi na całym świecie – Gemological Institute of America (GIA), International Gemological Institute (IGI) i Hoge Raad voor Diamant (HRD). Oferta przygotowana dla inwestorów dostępna jest pod adresem: https://www.artar.com.pl/diamenty-inwestycyjne-skup-i-sprzedaz. Wszystkie oferowane inwestorom diamenty inwestycyjne zostały dokładnie opisane – przy każdym znajduje się informacja o masie, barwie, czystości, proporcji, polerowaniu i symetrii.

Wybór diamentów inwestycyjnych

Jako diamenty inwestycyjne najlepiej sprawdzają się diamenty bezbarwne (przezroczyste), przy czym również kolorowe – a zwłaszcza żółte i zielone – mogą przynieść inwestorowi zysk z uwagi na stosunkowo rzadkie występowanie. Na cenę diamentu wpływ mają również inne czynniki, np. szlif. Diamenty inwestycyjne o szlifie klasycznym są polecane inwestorom, którzy nie mają w planach ich zbycia w ciągu kilku następnych lat – taki szlif uchodzi za ponadczasowy i cieszy się większą popularnością wśród inwestorów niż pozostałe.

Osoby zainteresowane zakupem diamentów inwestycyjnych powinny rozważyć zwrócenie się o pomoc do specjalistów. Eksperci ze wspomnianej już firmy Artar nie tylko proponują klientom szeroki wybór diamentów dostępnych od ręki, ale również służą radą. Artar współpracuje z giełdą diamentową w Antwerpii, dzięki czemu jest w stanie sprowadzić diamenty o określonych, wybranych przez klienta parametrach.

Diamenty inwestycyjne – dlaczego warto?

W odróżnieniu od wielu form inwestycji, diamenty inwestycyjne są przedmiotami fizycznymi. Jednocześnie zajmują znacznie mniej miejsca niż sztabki złota i w dowolnym momencie można je też wykorzystać jako element biżuterii (najczęściej w pierścionkach). W ten sposób diamenty inwestycyjne stają się ozdobą, którą można założyć na specjalne okazje.

Rozważając inwestycję w diamenty inwestycyjne, warto mieć uwagę na to, że zasoby naturalne kurczą się. Tymczasem zapotrzebowanie choćby na luksusową biżuterię rośnie – coraz częściej bywa ona postrzegana jako dobra, długoterminowa lokata kapitału. Podobnie jest z diamentami. Jeżeli spojrzeć na ich ceny, to na przestrzeni lat odnotowany został wzrost ich cen. Z drugiej strony każdy inwestor powinien w swojej strategii inwestycyjnej uwzględnić czynnik ryzyka.

Jak zauważają specjaliści z Artar, diamenty inwestycyjne mogą przynieść wymierny zysk, przy czym odnosi się to do tych inwestorów, którzy nastawiają się na inwestycję długoterminową. Szybka odsprzedaż diamentów może być utrudniona, gdyż ten segment rynku inwestycyjnego w Polsce dopiero się rozwija.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena