We Wrocławiu jest wiele miejsc, z których można zobaczyć miasto w całej jego okazałości, a dla szerszego widoku proponujemy spacer po najlepszych platformach obserwacyjnych, mostach i wieżowcach, skąd otwiera się najbardziej malowniczy widok oraz skorzystanie z lotów samolotem i dronem.

Data dodania: 2021-07-20

Wyświetleń: 574

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wrocław z lotu ptaka

Panorama Wrocławia


Stolicę Dolnego Śląska można zwiedzać na różne sposoby - te same obiekty można zobaczyć od wewnątrz, z zewnątrz, ale z góry będą wyglądać niepowtarzalnie. We Wrocławiu znajdziemy przestronnych tarasów, które odwiedzają zarówno turyści, jak i mieszkańcy miasta, ale największą popularnością cieszy się Sky Tower. Tą imponującą budowlę widać z każdego miejsca we Wrocławiu - ma 212 metrów wysokości i 50 pięter. Taras widokowy, znajduję się na przedostatnim – 49 piętrze. Oprócz tarasu widokowego znajduje się tam również hotel ze wspaniałymi widokami na miasto, biura i centrum handlowe. Taras widokowy znajduje się na wysokości 200 metrów i może pomieścić 20 osób. Dostęp do tarasu widokowego zapewnia szybkobieżna winda, która porusza się z prędkością ok. 4 m/s.

Innym popularnym miejscem jest Katedra Św. Jana Chrzciciela. Katedra została zbudowana w XIV wieku. Katedra ma cztery wieże, z których dwie mierzą około 97,5 metra i są bogato zdobione szkicami świętych. Na platformę wieży można się dostać windą. Z niej roztacza się widok na miasto i jego okolice. Legenda głosi, że jeśli przed wejściem do katedry dotkniesz jednego z lwów, twój stan cywilny wkrótce się zmieni.


Filmuj panoramę z pomocą drona


Drony pojawiły się w naszej rzeczywistości stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko stały się popularnym narzędziem do fotografowania i filmowania ciekawych obiektów z lotu ptaka. Drony mają tę przewagę, że są wygodne, funkcjonalne, a przede wszystkim można jest zastosować w wybranym przez nas miejscu. Jednak zanim zdecydujemy się na skorzystanie z drona, musimy zapoznać się z przepisami obowiązującymi w Polsce.

Polskie władze zezwalają na latanie dronami zgodnie z przepisami Urzędu Lotnictwa Cywilnego RP (ULC). Operatorzy muszą utrzymywać samoloty w zasięgu wzroku podczas lotu. Trzymaj się też na odległość minimum 5 km od lotnisk. Leć poniżej limitu wysokości ULC wynoszącego 150 m.


Wszystkie loty związane ze świadczeniem usług, takich jak fotografowanie i filmowanie wideo, wymagają zaświadczenia o kwalifikacjach wydawanego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdaniu państwowego egzaminu teoretycznego i praktycznego. Sprawdź stronę internetową lokalnych władz lotniczych i przejrzyj wszystkie niezbędne zasady i przepisy przed każdym lotem. Naruszenie prawa lotniczego grozi sankcjami do 5 lat pozbawienia wolności.


Latanie rekreacyjne


Dron może być obsługiwany w kategorii „Otwarte”, jeżeli:


  • Dron posiada jedną z etykiet identyfikacyjnych klasy 0, 1, 2, 3 lub 4.

  • Dron został zakupiony przed 1 stycznia 2023 roku, bez etykiety identyfikacyjnej klasy jak wyżej.

  • Dron ma maksymalną masę startową poniżej 25 kg.


Wprowadzone na początku 2021 przepisy dzielą loty dronem na trzy kategorie – otwartą, szczególną oraz certyfikowaną. W naszym przypadku interesująca jest pierwsza kategoria. Zanim zaczniemy zwiedzać Wrocław z góry profesjonalnym dronem, musimy:


  • Zarejestrować na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

  • Uzyskać numer operatora.

  • Zalogować się do bezpłatnej aplikacji DroneRadar.

  • Zameldować się przed startem.


Lot nad Wrocławiem


Alternatywnym sposobem na zwiedzanie Wrocławia z lotu ptaka jest lot helikopterem. Emocje latania i podziwiania pięknych widoków z helikoptera to coś niezapomnianego. Lot oferuje możliwość zobaczenia Wrocławia i okolic w zupełnie nowy sposób.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena