Leasing samochodu jest jedyną opcją finansowania auta, którą bierzesz pod uwagę? Jeżeli tak, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Warto porównać kilka opcji, które – nawet jeśli są bardzo zbliżone – różnią się detalami. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać leasing dopasowany do potrzeb.

Data dodania: 2023-01-03

Wyświetleń: 334

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak analizować oferty leasingu auta i wybrać tę najlepszą?

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z możliwości leasingu samochodu. Dzięki niemu nie muszą kupować auta od razu, ale mogą z niego korzystać przez określony czas z możliwością późniejszego jego wykupu. Tak więc leasing samochodu to odpowiedź na oczekiwania współczesnych przedsiębiorców. 

Leasing samochodu – na co zwrócić uwagę?

Najlepszy leasing samochodu to – w ogólnym rozumieniu – finansowanie korzystne cenowo oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. Oczekiwania te wyrażane są m.in. w:

  • optymalnym okresie trwania umowy, 
  • wysokości czynszu inicjalnego, 
  • wysokości miesięcznej raty, 
  • dostępności dodatkowych usług. 

Wysokość opłaty wstępnej

Przewagą leasingu samochodu nad zakupem auta za gotówkę jest możliwość użytkowania pojazdu bez konieczności angażowania wszystkich środków firmowych. Wystarczy uregulować opłatę wstępną (tzw. czynsz inicjalny) w wysokości odpowiadającej procentowej części wartości fakturowej samochodu. Dzięki optymalnej opłacie wstępnej możliwe jest utrzymanie płynności finansowej, a nawet przeznaczenie pozostałych środków na inne cele. 

Przykładowo, Leasing KINTO One dostępny w ofercie Toyota Leasing charakteryzuje się czynszem inicjalnym na poziomie 10%. Wystarczy więc zaledwie kilka tysięcy złotych, aby uruchomić to finansowanie. 

Wysokość miesięcznej raty 

To, ile miesięcznie będzie kosztować leasing samochodu, ma kluczowe znaczenie dla firmowego budżetu. Aby nie obciążać go nadmiernie, warto szukać finansowania z niską miesięczną ratą. Czy jest to możliwe?

I tutaj ponownie za przykład może posłużyć Leasing KINTO One. Przy 4-letnim okresie finansowania i 10% opłacie wstępnej, nową Toyotę AYGO X można mieć już od 805 zł netto miesięcznie. Natomiast rata dla Toyoty Yaris (zachowane te same parametry finansowania) wyniesie zaledwie 823 zł netto. 

Możliwość wymiany auta bez angażowania środków 

Istotą każdego leasingu samochodowego jest możliwość wymiany auta na nowe. Wystarczy zwrócić pojazd na koniec, a następnie podpisać kolejną umowę. 

Czy wiesz, że możesz wymienić samochód bez angażowania środków własnych? Tak jest w przypadku wspomnianego leasingu z oferty Toyota Leasing – co jest zasługą m.in. gwarancji odkupu pojazdu przez dealera. 

Opcja zarządzania leasingiem online 

Możliwość zarządzania umową leasingową online – bez konieczności bezpośredniego kontaktu z firmą – to ogromna wygoda. Sprawdź zatem, czy leasingodawca udostępnia taką opcję. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu – w jednym miejscu, po zalogowaniu, będzie można samodzielnie zarządzać leasingiem. 

Powyżej opisane elementy to czynniki, które bezpośrednio wpływają na opłacalność konkretnej oferty leasingowej. Warto więc wziąć je pod uwagę, aby wybrać leasing samochodu najlepiej wpisujący się w oczekiwania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena