Dobry samochód to konieczny warunek funkcjonowania większości firm, niezależnie od branży. Zakup auta za gotówkę to jednak spory wydatek, na który nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić. Rozwiązaniem tego problemu może być leasing. Jakie niesie za sobą korzyści, kto może z niego skorzystać i co warto wiedzieć o tej formie finansowania? Odpowiadamy.

Data dodania: 2024-03-07

Wyświetleń: 163

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Leasing samochodu? Sprawdź, komu to się opłaca

Leasing samochodowy to rodzaj umowy, która jest zawierana pomiędzy firmą leasingową a przedsiębiorcą. Polega ona na udostępnieniu samochodu właścicielowi firmy w zamian za comiesięczną opłatę przez konkretny okres. Po zakończeniu umowy przedsiębiorca może zwrócić auto lub je wykupić za ustaloną wcześniej cenę. Przedsiębiorca może wybrać auto pasujące do jego oczekiwań – do wyboru jest leasing Toyoty, Audi, Mercedesa i wielu innych marek.

Leasing samochodu – jakie są korzyści dla przedsiębiorców?

Leasing to opłacalna metoda finansowania samochodu, z której korzysta wielu przedsiębiorców. Dzięki z niej „wrzucisz auto w koszta”, co pozwoli obniżyć wysokość zobowiązań podatkowych. Leasing samochodu jest opłacalny również przy zakupie droższego pojazdu, ponieważ nie ma ograniczeń co do amortyzacji kosztów.

Korzyści z leasingu jest znacznie więcej. Przedsiębiorca może liczyć na łatwą dostępność tej formy finansowania oraz brak skomplikowanych i czasochłonnych formalności. W dodatku część firm leasingowych udziela leasingu już od 1. dnia działalności, więc śmiało mogą z niego korzystać nawet początkujący przedsiębiorcy.

Inne zalety leasingu samochodu to nieduża wpłata własna (w niektórych przypadkach opłata wstępna w ogóle nie jest wymagana) oraz elastyczne warunki umowy, które można dopasować do potrzeb i możliwości firmy. Po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego przedsiębiorca może korzystnie wykupić pojazd lub zwrócić go i np. zdecydować się na leasing nowszego modelu. W przypadku leasingu finansowego samochód automatycznie przechodzi na własność firmy.

Leasing samochodu – komu i kiedy się opłaca?

Usługa leasingu jest skierowana głównie do przedsiębiorców. Mogą być to osoby prowadzące działalność jednoosobową, startupy, firmy, korporacje, instytucje publiczne, stowarzyszenia oraz fundacje. Niektóre firmy leasingowe oferują także swoje usługi osobom prywatnym – w takim przypadku mówimy o leasingu konsumenckim.

Trzeba wiedzieć, że leasing to opłacalna forma finansowania samochodu niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Jeżeli prowadzisz startup lub jednoosobową firmę, która wymaga posiadania własnego auta, leasing pozwoli Ci nabyć pojazd bez konieczności angażowania dużych środków finansowych. W przypadku dużych firm, które dysponują większym budżetem, również jest to opłacalne rozwiązanie, ponieważ pozwala ograniczyć wydatki. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy firma ma zapotrzebowanie na kilka aut.

Co jeszcze warto wiedzieć o leasingu samochodu?

Bardzo wiele osób pyta o warunki otrzymania leasingu. Podstawowym z nich jest konieczność prowadzenia działalności gospodarczej. W dalszej kolejności firmy leasingowe analizują historię płatniczą danego przedsiębiorcy. Polega to na sprawdzeniu, czy nie jest on wpisany na listę dłużników, a także analizie historii w BIK. Duże znaczenie dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku ma także zbadanie zdolności leasingowej.

Przedsiębiorcy bardzo często zadają również pytania o rodzaje samochodów, które można wziąć w leasing. I tutaj dobra informacja – większość firm leasingowych oferuje auta osobowe, dostawcze oraz ciężarowe, a wśród nich znajdują się zarówno modele nowe, jak i używane. W ofercie znajdziesz wszystkie popularne marki. Bez względu na to, czy interesuje Cię leasing Audi, Mercedesa, Volkswagena, czy innej marki, bogaty wybór pozwoli znaleźć pojazd idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Podsumowanie

Leasing samochodu to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorców. Opłaca się ono zarówno osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, jak i właścicielom większych firm. Przed zdecydowaniem się na tę formę finansowania auta warto się jednak zapoznać z warunkami proponowanymi przez konkretną firmę leasingową oraz innymi ważnymi informacjami.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena