Jeszcze kilka lat temu w naszym kraju było niewiele wypożyczalni aut. Teraz pojawia się ich coraz więcej i cieszą się niemałą popularnością. 

Data dodania: 2018-08-22

Wyświetleń: 470

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja:

Copyright - zastrzeżona

Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu auta?

W dobie bardzo dobrej komunikacji zarówno wewnątrz miast, jak i pomiędzy nimi na co dzień wielu z nas decyduje się na codzienne podróże środkami miejskimi, dlatego szereg osób zwyczajnie nie kupuje samochodu, aby używać go jedynie okazjonalnie. Na te szczególne wydarzenia - gdy własny pojazd jest niezbędny - warto jest skorzystać z usług wypożyczalni. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta?

Wypożyczalnia aut Zabrze - dokładne weryfikowanie umowy

 

 Gdy wypożyczamy auto podpisujemy z wynajmującym podmiotem umowę. To w tym dokumencie zawarte są praktycznie wszystkie informacje, które powiedzą nam o warunkach wynajmu danego pojazdu. Wielu konsumentów nie czyta umów - ze względu na ich obszerność lub prawny żargon - jednak zapoznanie się z ich treścią pomoże nam uniknąć niespodziewanych dodatkowych kosztów związanych z wynajmem oraz rozczarowań. Sprawdzajmy zatem w treści umowy, kiedy i ile będziemy musieli zapłacić dodatkowo, aby być świadomym całkowitych kosztów wypożyczenia auta.

 

 Dodatkowe wyposażenie i bak paliwa

 

 W umowie warto jest zwrócić uwagę na tzw. politykę paliwową. W większości wypożyczalni standardem jest zwracanie auta z pełnym bakiem. Wynajmując auta zazwyczaj otrzymuje je właśnie w pełni zatankowane i takie powinniśmy oddać. W przeciwnym razie poniesiemy koszty związane z jego zatankowaniem, a także zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi.

 

 W dokumencie, który podpisujemy znajdą się również zapisy o tym ile i czy będziemy musieli dokonywać opłat za dodatkowe wyposażenie auta. Niektóre wypożyczalnie mogą oferować je w ramach promocji bez opłat, jednak standardowo wypożyczeni fotelika dla dziecka, GPS, czy wynajęcie auta z klimatyzacją będzie nieco droższe.

 

 Dzienny limit przejechanych kilometrów

 

 Dzienny limit przejechanych kilometrów, to kolejna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy weryfikacji umowy. Za jego przekroczenie będziemy zobowiązani do uiszczenia dodatkowych opłat.

Licencja: Copyright - zastrzeżona