Chcesz zacząć pracować na stanowisku informatyka? W takim przypadku sprawdź, jakie wykształcenie ma wtedy zastosowanie. Podpowiadamy również, w jaki sposób można zdobyć je w krótkim czasie.

Data dodania: 2021-02-08

Wyświetleń: 1412

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Praca jako informatyk – jakie wykształcenie jest potrzebne?

Informatyk – o zawodzie

Informatyk jest specjalistą, który zajmuje się różnymi obszarami informatyki. W zależności od swojej specjalności może on zajmować się bazami danych, programowaniem, naprawą i serwisem urządzeń komputerowych.

Dzisiaj zapotrzebowanie na informatyków jest bardzo duże. Dodatkowym atutem jest wysoka płaca. Stąd też wiele osób myśli o tym, aby rozpocząć swoją karierę właśnie w tym obszarze.

Informatyk – wykształcenie

Aby pracować na stanowisku informatyka, nie jest konieczne wykształcenie kierunkowe. Obecnie wiele osób w tym zawodzie nie ma tytułu zawodowego informatyka, ale odnosi przy tym bardzo duże sukcesy. Gdy zatem ktoś posiada dużą wiedzę i praktykę, do której doszedł samodzielnie, może nie mieć żadnych trudności ze znalezieniem pracy w zawodzie.

Gdy jednak do pracy w zawodzie informatyka chce dostać się osoba, która nie ma takiego przygotowania, wówczas warto pomyśleć o zdobyciu wcześniejszych kwalifikacji. Nie oznacza to jednak wcale, że od razu trzeba iść na studia!

Tytuły w informatyce:

  • Technik informatyk – nadawany absolwentom technicznych szkół średnich oraz policealnych studiów zawodowych.
  • Inżynier informatyk – nadawany absolwentom studiów wyższych w pierwszym stopniu inżynierskim.
  • Magister Informatyk – nadawany absolwentom studiów wyższych w drugim stopniu magisterskim.

Technik informatyk – zapraszają szkoły policealne

O karierze w informatyce warto pomyśleć już na etapie wyboru szkoły średniej, a następnie po zdaniu matury. Można wtedy wybrać odpowiednią ścieżkę nauczania.

Nie oznacza to jednak, że praca w zawodzie informatyka nie jest dostępna dla osób, które nie posiadają matury lub mają inne wykształcenie. Wówczas warto pomyśleć o skorzystaniu z oferty szkół policealnych, które oferują możliwość uzyskania tytułu technika informatyka.

Gdy chodzi o zdobycie tytułu zawodowego jak technik informatyk Kraków daje możliwość skorzystania z oferty w popularnych szkołach policealnych. Warto sprawdzić ich oferty już teraz online, aby znaleźć dla siebie taką szkołę, z którą będzie można uzyskać kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie informatyka.

Aby zapisać się na zajęcia do policealnej szkoły w kierunku informatyka nie trzeba mieć zaliczonej matury – wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły średniej. Należy dostarczyć też zaświadczenie lekarskie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena