Mimo wszechobecnej techniki keyless access, klucze samochodowe wciąż są niezbędnym elementem który towarzyszy nam w codziennym życiu. Tradycyjne klucze przydają się w przypadku awarii akumulatora, czy baterii w karcie do zdalnego otwierania auta. Dlatego warto zadbać by posiadać dwa komplety kluczy na wypadek różnych wypadków losowych.

Data dodania: 2023-02-02

Wyświetleń: 353

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dorabianie kluczy samochodowych - jak, gdzie i za ile?

 Kiedy musimy dorobić klucze samochodowe?

Podczas gdy posiadasz tylko jeden egzemplarz swoich kluczy samochodowych, warto zastanowić się nad dorobieniem kluczy zapasowych na wszelki wypadek. Powodami, które mogą sprawić, że nie będziesz miał dostępu do swoich kluczy jest na przykład zatrzaśnięcie ich w samochodzie, zgubienie bądź kradzież. Klucze mogą też ulec uszkodzeniu (np. złamaniu), lub po prostu będziesz potrzebować wymienić zamek. Jednak jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie decydują się na dorabianie kluczy samochodowych, jest całkowita utrata oryginalnego klucza. W takiej sytuacji dorabianie klucza jest jedynym rozwiązaniem, pozwalającym na ponowne korzystanie z pojazdu. Innym powodem jest zużycie się oryginalnego klucza, co może uniemożliwić jego dalsze użytkowanie. W takiej sytuacji dorabianie klucza jest jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu korzystania z samochodu.

Gdzie można dorobić klucze samochodowe?

 Dorabianie kluczy samochodowych jest jednym z najważniejszych usług świadczonych przez specjalistyczne zakłady zajmujące się naprawą i serwisem samochodów.  Klucze do samochodu można dorobić w wielu miejscach, takich jak:

 • Warsztaty samochodowe: wiele warsztatów samochodowych oferuje usługę dorabiania kluczy do samochodu, ponieważ posiadają odpowiednie sprzęty i wiedzę.

 • Sklepy z akcesoriami samochodowymi: niektóre sklepy z akcesoriami samochodowymi oferują usługę dorabiania kluczy do samochodu, ponieważ posiadają odpowiedni sprzęt i wiedzę.

 • Stacje benzynowe: niektóre stacje benzynowe posiadają specjalistyczny sprzęt do dorabiania kluczy do samochodu.

 • Serwisy samochodowe: wiele serwisów samochodowych oferuje usługę dorabiania kluczy do samochodu, ponieważ posiadają odpowiedni sprzęt i wiedzę.

Zaleca się wybranie sprawdzonego i renomowanego miejsca, aby uniknąć problemów z jakością dorobionych kluczy.

Jak przebiega proces dorabiania kluczy?

Ogólnie proces dorabiania kluczy samochodowych może przebiegać w następujący sposób:

 1. Wybór miejsca: wybierz warsztat samochodowy lub sklep z akcesoriami samochodowymi, który oferuje usługę dorabiania kluczyków.

 2. Identyfikacja samochodu: podaj dane dotyczące samochodu, takie jak marka, model i rok produkcji, aby warsztat lub sklep mógł dokładnie określić, jakiego typu klucze są potrzebne.

 3. Weryfikacja: w wielu przypadkach warsztat lub sklep może wymagać okazania dowodu tożsamości i potwierdzenia, że jesteś właścicielem samochodu, przed wykonaniem usługi.

 4. Dorobienie kluczyków: warsztat lub sklep wykorzysta specjalistyczny sprzęt do wycięcia i zaprogramowania nowych kluczyków zgodnie z danymi samochodu.

 5. Sprawdzenie: po dorobieniu kluczyków, warsztat lub sklep może sprawdzić, czy klucze działają prawidłowo, np. czy można otworzyć i zamknąć samochód.

 6. Odbioru i płatności: po weryfikacji i sprawdzeniu, możesz odebrać klucze i dokonać płatności za usługę dorobienia kluczyków.

Ten proces może się różnić w zależności od miejsca i typu samochodu, ale te kroki są w dużej mierze standardowe. Zaleca się skontaktowanie się z wybranym warsztatem lub sklepem z akcesoriami samochodowymi, aby uzyskać dokładne informacje na temat procesu dorobienia kluczyków do danego samochodu.

Jaki jest koszt i czas takiej usługi?

Czas i cena dorobienia kluczyków samochodowych zależą od kilku czynników, takich jak:

 • Rodzaj samochodu: cena i czas dorobienia kluczyków do samochodów zależą od rodzaju pojazdu, ponieważ niektóre samochody wymagają specjalistycznego sprzętu i wiedzy, co wpływa na cenę i czas wykonania usługi.

 • Typ klucza: cena dorobienia kluczyków zależy od typu klucza, ponieważ niektóre typy kluczy są bardziej skomplikowane i wymagają specjalistycznego sprzętu, co wpływa na cenę.

 • Miejsce dorabiania kluczyków: cena dorobienia kluczyków może się różnić w zależności od miejsca, w którym jest wykonywana usługa, ponieważ niektóre miejsca oferują niższe ceny za tę samą usługę.

 • Dodatkowe usługi: cena dorobienia kluczyków może być wyższa, jeśli wymagane są dodatkowe usługi, takie jak programowanie kluczyków.

Średnio cena dorobienia kluczyków samochodowych wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a czas wykonania usługi zależy od powyższych czynników i może wynosić kilka godzin lub kilka dni. Zaleca się skontaktowanie się z wybranym warsztatem lub sklepem z akcesoriami samochodowymi, aby uzyskać dokładne informacje na temat czasu i ceny dorobienia kluczyków.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena