Autoterapia jest doskonałym sposobem na zmaganie się z pędzącym czasem. Od zawsze tak jest, że minuta za minutą i godzina za godziną nie daje nam wytchnienia, ponieważ całe nasze życie opiera się na byciu pod „tykającym zegarkiem”. Jednak możemy to zmienić, aby w ciągu dnia czuć się o wiele lepiej.

Data dodania: 2020-11-18

Wyświetleń: 750

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Autoterapia dla tych co boją się upływającego czasu

Każdy z nas zmaga się z podobnym problemem jeśli chodzi o nieustannie upływający czas. Jedni w ciągu całego dnia planują sobie po kolei to co zamierzają zrobić, co może dotyczyć obowiązków domowych, czy też kontaktów ze znajomymi z pracy, zaś inni nie myślą o niczym z powodu braku motywacji nic nie robią a kładąc się na kanapie czas upływa im szybko bądź wydłuża się. Wszystko to zależy od podejścia do życia. Jeśli spojrzymy w lustro i zaczniemy myśleć co zrobić żeby się lepiej poczuć to możemy dojść do wniosku, że stale pędzimy za czymś co jest mało istotne, nakładając na siebie mnóstwo obowiązków, niejednokrotnie przerastających nasze możliwości fizyczne i psychiczne a rzeczy ważne, takie jak chociażby odpoczynek po skończonej pracy schodzą na drugi plan. Wiele osób, które pracują zawodowo odczuwają zmęczenie. Takie osoby dotyka co raz to większy stres, który negatywnie wpływa na cały organizm. A czas, który bez przerwy goni lubi pędzących za wszystkim ludzi i wówczas żyją oni pod silną jego presją.

Autoterapia polega na tym, że samodzielnie, za pomocą swojego własnego pozytywnego i racjonalnego myślenia próbujemy zmienić swoje życie i inaczej spojrzeć na wszechobecny czas. Jeśli będziemy spoglądać na siebie codziennie rano i wyciągać wnioski z tego, co robimy a co moglibyśmy zrobić dobrego, będzie to pierwszym krokiem w kierunku zmiany na lepsze, bo będziemy się uświadamiać w tym co jest dla nas dobre czy złe i nad czym trzeba jeszcze popracować aby w pełni uzyskać swoją harmonię, jak ważną dla naszego istnienia. Długotrwała obserwacja swoich myśli jak i ogólnego funkcjonowania może poprawić samopoczucie i pozwolić zmierzyć się z czasem, którego niejednokrotnie nam brakuje aby wszystkiemu sprostać, nie zapominając o odpowiednim wypoczynku. Takie działanie wprowadzi nas w stan dobrego ducha i pozwoli oddzielić od siebie to, co jest mało istotne od tego co najważniejsze w naszym życiu. Wówczas nie będziemy skupiać całej swojej uwagi na pędzącym czasie ale zaczniemy widzieć swoją rodzinę i w końcu uzmysłowimy sobie fakt, iż jesteśmy jej częścią. Co prawda wymaga to systematyczności i samozaparcia aby zmienić schemat swojego bytu. Jednak jest to ważne aby rozpocząć wędrówkę w głąb siebie, poznając swoje wady i zalety, znajdując przyczynę takiego a nie innego myślenia, które ograniczało nas do ciągłego patrzenia na chodzący zegarek i codziennej niezdrowej nadaktywności.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena