Z pomocy psychoterapeutów korzysta coraz więcej ludzi. Nie wynika to bynajmniej z faktu, że coraz więcej ludzi cierpi na problemy natury psychicznej, po prostu częściej niż wcześniej mamy odwagę prosić o pomoc. 

Data dodania: 2021-02-24

Wyświetleń: 553

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dobry psychoterapeuta - jak wybrać psychologa?

W społeczeństwie wzrasta świadomość jak ważna w życiu każdego człowieka jest prawidłowa higiena psychiczna, czyli troska o własne emocje – daje się to zauważyć szczególnie w ostatnich latach. Zaczynamy wreszcie rozumieć, że korzystanie z pomocy psychoterapeuty to żaden powód do wstydu, wręcz przeciwnie, dbanie o swoje zdrowie psychiczne to przejaw odpowiedzialności. Abyśmy jednak mogli zadbać o to zdrowie właściwie, musimy znaleźć odpowiedniego psychologa, który nam w tym pomoże.

Czym się kierować przy wyborze psychologa?

Dobry psycholog charakteryzuje się wysoką inteligencją emocjonalną, potrafi okazywać empatię, jest komunikatywny, sprawia, że ludzie czują się przy nim swobodnie i do każdego pacjenta podchodzi z dużą dozą cierpliwości i delikatności. Gdzie znaleźć kogoś takiego? Najlepiej rozpocząć poszukiwania od internetu. Wielu psychoterapeutów ogłasza się w sieci – tam też możemy znaleźć opinie na ich temat wystawione przez poprzednich pacjentów, warto się z nimi zapoznać. Druga, bardzo ważna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, to kwalifikacje. Psychoterapeuta powinien posiadać dyplomy potwierdzające zdobyte przez niego wykształcenie, będące niejako wyznacznikiem kompetencji. Najlepszym wyborem będzie więc wysoko wykwalifikowany psycholog cieszący się dużym zaufaniem wśród pacjentów i posiadający dobrą renomę w środowisku.

Więcej dowiesz się na: https://www.psyche-balans.pl/

Dlaczego wybór dobrego psychologa jest tak ważny?

Wybór psychologa powinien być dobrze przemyślany, ponieważ to od niego w głównej mierze zależy powodzenie całego procesu psychoterapeutycznego. Pamiętajmy, że tylko przed ciepłym, cierpliwym i godnym zaufania człowiekiem będziemy potrafili się w pełni otworzyć i tylko osoba z kwalifikacjami będzie w stanie nam pomóc, wesprzeć nas w walce z naszymi słabościami i odpowiednio nami pokierować. A skąd pewność, że wybrany przez nas psychoterapeuta jest tym właściwym? Zazwyczaj już po pierwszej, wstępnej rozmowie możemy stwierdzić, czy z danym psychologiem jest nam po drodze, czy dobrze się czujemy na jego kozetce i czy jego rady są pomocne. Jeśli odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „tak”, rozgośćmy się, wyrzućmy z siebie wszystko, co nas boli, i pozwólmy uleczyć naszą chorą duszę.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena