Badania wyraźnie pokazują, że dzisiejsi konsumenci są o wiele bardziej świadomi niż ci sprzed kilku lat. Czują odpowiedzialność za dbanie o środowisko i rozwiązywanie problemów społecznych

Data dodania: 2019-09-05

Wyświetleń: 323

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja:

Copyright - zastrzeżona

Torby papierowe – niezbędne w ofercie każdego sklepu

Takiej samej postawy szukają wśród firm i organizacji. Chcą być częścią społeczności, która przyczynia się do zmiany świata na lepsze. Plastik – temat, wokół którego gorzeją dyskusje. Pokaż, że także Tobie nie jest on obojętny. Dobrym krokiem w tym kierunku okazuje się zamiana foliówek na torby papierowe w sklepie!

 

Czasy się zmieniają – dziś na czasie są papierowe opakowania!

Wszyscy pamiętamy czas, kiedy każdy klient dokładnie analizował skład każdego produktu. Zwracał uwagę na składniki potencjalnie szkodliwe. Dzisiaj klienci idą o krok dalej. Liczy się dla nich także materiał, z którego powstało opakowanie. Popularyzatorzy ruchu zero waste zachęcają nas na każdym kroku do używania ekologicznych rozwiązań. Wykorzystaj je jako właściciel sklepu. Jedno z rozwiązań - papierowe opakowania. Są świetną alternatywą dla toreb foliowych.

 

Idealna torba papierowa… istnieje!

 

W sklepie świetnie sprawdzają się papierowe torebki w różnych rozmiarach. W zależności od wielkości zakupów zaoferuj swoim klientom mniejsze lub większe torby. Gramaturę papieru wybieraj w zależności od ciężaru średnich zakupów w Twoim sklepie. Ważną kwestią są także uchwyty – mocne i trwałe, aby się nie urywały. Papierowe torby spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. To mała zmiana, która przynosi wielkie korzyści – dla sklepu, klientów i całej planety! Skoro klient i tak musi zapłacić za opakowanie - zaoferuj mu wyższą jakość i ideę.

 

Na koniec garść faktów. Jeśli potrzebujesz konkretnych liczb, aby uświadomić sobie powagę sytuacji, zapoznaj się z tymi danymi.

 

  • Co roku do oceanów trafia 12 mln ton plastiku - to w przeliczeniu jedna pełna śmieciarka co minutę!

  • Średni czas używania torebki foliowej to 25 minut – to akurat czas spakowania i przywiezienia zakupów do domu. Co dzieje się z nią później? W większości przypadków ląduje w koszu na śmieci…

  • ….a później rozkłada się w środowisku aż przez 400 lat!

  • W ciągu 1 minuty na całym świecie zużywa się aż milion foliówek!

  • W Europie co minutę wyrzucamy do śmieci 190 tysięcy torebek foliowych!

Licencja: Copyright - zastrzeżona