Tabliczki informacyjne do sklepu pozwalają przekazywać Klientom komunikaty. Są więc istotnym elementem wyposażenia sklepu. Umożliwiają na przykład informowanie o godzinach otwarcia i zasadach sprzedaży wybranych produktów. Instrukcje na tabliczkach przypominają zaś o sposobach postępowania w razie zagrożenia.

Data dodania: 2023-04-25

Wyświetleń: 116

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Tabliczki informacyjne do sklepu – jakich używać

Wywieszki sklepowe, które warto prezentować Klientom

Poniżej przedstawiamy wybrane rodzaje tabliczek informacyjnych do sklepu. Zwykle są wykonane z PCW. Na rynku dostępne są tabliczki mocowane na taśmę dwustronną czy też z otworem pozwalającym na zawieszenie.

Tabliczki z regulaminami – To na przykład tabliczki informujące Klientów o zasadach przetwarzania danych, które wynikają z Rozporządzania RODO i Ustawy o prawach konsumenta.

Tabliczki ze znakami zakazu – Tego typu wywieszki są niezbędne przy sprzedaży napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych. Informują o zakazie sprzedaży tych produktów osobom niepełnoletnim oraz nietrzeźwym. Mogą dotyczyć też kwestii wprowadzania do sklepu psów, rowerów, czy też parkowania przed bramą wjazdową.

Tabliczki z nazwami działów Umieszczane zwykle nad regałami z produktami. Ułatwiają Klientom poruszanie się po sklepie i są pomocne dla szybkiego znalezienia artykułów.

Wywieszki informujące o promocjach – Wywieszki przy produktach objętych promocją zachęcają do zakupów. Zwykle wykonane są w wyróżniających się kolorach. Prezentują krótki komunikat, na przykład „Promocja”, „Sale”, „-20%”.

Tabliczki z godzinami otwarcia – Umieszczane przy wejściu do sklepu, zwykle na drzwiach. Informują Klientów o godzinach otwarcia sklepu i pomagają w planowaniu zakupów.

Instrukcje – Należą do nich tabliczki z zasadami BHP, które określają np. obsługę urządzeń sklepowych czy dezynfekcję rąk. Pomocne są też instrukcje podpowiadające postępowanie w razie pożaru czy też w przypadku zagrożenia dla zdrowia.

  • Do obowiązków właściciela sklepu należy umieszczenie tabliczek w przypadku monitorowaniu obiektu.

 

Ponadto w sklepach warto stosować tabliczki informujące o:

parkingu przeznaczonym wyłącznie dla Klientów sklepu,

śliskiej powierzchni,

otwarciu i zamknięciu sklepu.

 

Pamiętajmy, że tabliczki informacyjne powinny być czytelne i łatwe do zrozumienia. Należy więc dobrać odpowiednią wielkość i kolor czcionki. Skuteczne komunikaty są krótkie i jednoznaczne w interpretacji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena