Przemyślana aranżacja sklepów stanowi jeden z czynników stojących za sukcesem w handlu.  Dlatego też właściciele sklepów korzystają z usług specjalistów, którzy projektują placówki handlowe.

Data dodania: 2023-08-01

Wyświetleń: 239

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Aranżacja sklepów. Wszystko o współpracy z projektantem wnętrz

Niezależny projektant czy firma wyposażająca sklepy

Wybierając projektanta sklepu mamy do wyboru dwie opcje. Możemy podjąć współpracę z projektantem pracującym jako freelancer. Lub też zdecydować się na firmę, która przeprowadza gruntowne realizacje.

Wybrani projektanci oprócz wykonania projektu proponują nadzór nad realizacją wyposażenia sklepu. Takie osoby często współpracują z producentami mebli, ekipami montażowymi i specjalistami od oświetlenia.

Realizacje przeprowadzają też firmy, które zajmują się kompleksowym wyposażeniem sklepów. Na przykład producenci mebli sklepowych. Takie firmy mają w swoich szeregach ekspertów od wyposażenia sklepów. W każdej realizacji udział biorą poszczególne działy: projektowy, produkcyjny, montażowy, transportowy. Co to oznacza dla Klienta? Między innymi szybszy termin realizacji. Dopasowanie terminów i zaplanowanie prac przebiega sprawniej, gdy specjaliści pracują w jednej firmie. Ponadto osoby te współpracują ze sobą na co dzień. Mają więc regularny kontakt. A także wspólne doświadczenia wyniesione z różnych realizacji.

Aranżacja sklepu – od pomysłu do realizacji

Projektanci proponują rozwiązania dla danej branży na podstawie wykonanej inwentaryzacji lub otrzymanej dokumentacji. Uwzględniają przy tym specyfikę lokalu, między innymi metraż i układ wnętrz. W przypadku sklepów odzieżowych podpowiadają konkretne systemy sklepowe, lady konfekcyjne, stoliki. Z kolei dla sklepów spożywczych wybierają meble branżowe. Takie jak lady sklepowe, regały metalowe, warzywne czy piekarnicze.

Komunikacja jest podstawą udanej współpracy między Klientem a projektantem wnętrz. Wymiana pomysłów i inspiracji pozwala na stworzenie wspólnej wizji sklepu.

Kiedy jesteśmy już zdecydowani na współpracę, nadchodzi moment spotkania z projektantem. Podczas pierwszej rozmowy ustalany jest cel projektu. Może to być modernizacja wyglądu sklepu lub aranżacja całkowicie nowej przestrzeni. Projektant może poprosić o nasze inspiracje, jeśli mamy już pomysł na wnętrze.

Przy nietypowym układzie lub ograniczonej powierzchni projektanci mogą zaproponować zamówienie mebli na wymiar.

Kolejny etap to wykonanie projektu sklepu, czyli rzutów wnętrza. Mogą być one wzbogacone o wizualizacje 3D. Na tym etapie możliwe jest zgłaszanie poprawek do projektu. Proces kończy się akceptacją projektu przez Klienta.

Następne kroki zależą od zakresu umowy.

W przypadku firm wyposażających sklepy może to być także wyprodukowanie mebli, ich transport oraz montaż. Samodzielni projektanci niekiedy zlecają wykonanie mebli firmie zewnętrznej. Mogą też polecić kilka zaufanych firm, z którymi skontaktujemy się już samodzielnie.

Co w przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą wyposażającą sklepy? Wtedy projektant omawia projekt z działem produkcyjnym w firmie. Wspólnie ustalają szczegóły prac i konkretne terminy. Projektant cały czas czuwa nad wszystkimi etapami prac. W końcowym etapie realizacji firma zleca swojej ekipie transport i montaż mebli w lokalu Klienta. Realizacja jest gotowa.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena