To, jak urządzone jest wnętrze sklepu, wpływa na nastrój Klientów podczas zakupów. Dlatego też przy urządzaniu sklepu stacjonarnego warto poznać kilka zasad. Potrzebny będzie projekt wnętrza sklepu, właściwe umeblowanie i uwzględnianie roli merchandisingu w sprzedaży.

Data dodania: 2023-01-02

Wyświetleń: 246

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak urządzić wnętrze sklepu, które przyciąga Klientów

Solidne meble do sklepu

Meble sklepowe powinny być wykonane z trwałych materiałów, odpornych na codziennie użytkowanie, jak na przykład metal czy płyta laminowana.

Rodzaj mebli powinien być dopasowany do branży. W sklepach spożywczych stosuje się regały metalowe, dwustronne gondole oraz meble branżowe (regały warzywne, piekarnicze). Z kolei w sklepach odzieżowych regały przyścienne z zawieszkami, stoliki ekspozycyjne oraz stojaki na ubrania.

Meble powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby kupujący mogli swobodnie poruszać się po sklepie. Ważny jest komfort zarówno klientów, jak i pracowników sklepu. Dlatego też zaplecze sklepu oraz stanowiska kasowe należy wyposażyć w niezbędne meble i akcesoria przydatne podczas sprzedaży.

Ważne jest również zachowanie ergonomii, czyli zagospodarowanie przestrzeni sklepu w sposób optymalny. Dzięki temu nawet w niewielkim pomieszczeniu mamy odpowiednią ilość miejsca do ekspozycji produktów. Przykładem są regały przyścienne i panele MDF, dzięki którym prezentujemy ofertę sklepu nawet na niewielkiej przestrzeni.

Profesjonalny projekt sklepu

Wyposażenie sklepu mogą zaplanować dla nas projektanci wnętrz. Specjaliści dobierają rozwiązania dla danej branży w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Dobrze więc, jeśli już wcześniej zajmowali się wyposażaniem przestrzeni handlowych. Takie doświadczenie mają na przykład projektanci pracujący w firmach, które wyposażają sklepy.

Warto również rozważyć skorzystanie z usług przedsiębiorstw, które zajmują się całościową realizacją wnętrz dla sklepów. Wtedy oprócz projektu sklepu otrzymamy meble wyprodukowane na zamówienie i dostarczone do sklepu wraz z montażem wyposażenia na miejscu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena