Prowadzenie biznesu to wiele spraw, o których musimy na co dzień pamiętać. Posiadanie i dbanie o kasę fiskalną jest jedną z tych, które powinny być dla nas najważniejsze. Ponieważ od początku tego roku zmianie uległy przepisy określające, jaką kasę fiskalną powinniśmy mieć, warto się z nimi zapoznać i dostosować. 

Data dodania: 2020-06-06

Wyświetleń: 1727

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kasa fiskalna 2020 - o czym pamiętać?

Jakie urządzenie wolno nam zatem obecnie wykorzystywać? Czy można jeszcze skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej, a jeżeli tak to ile ona wynosi?

1. Kasa fiskalna 2020 - online czy offline?

2. Kto musi mieć kasę fiskalną w 2020

3. Ulga do zakupu kasy fiskalnej - ile wynosi i kto może skorzystać?

Kasa fiskalna 2020 - online czy offline?

Od 1 stycznia 2020 wszedł obowiązek posiadania kasy fiskalnej, która jest w stanie działać w trybie online. Oznacza to, że jeżeli do tej pory posiadaliśmy model pracujący tylko w trybie poza siecią, niestety będziemy musieli - a właściwie już powinniśmy - urządzenie wymienić. Pamiętajmy również o tym, że starą kasę należy trzymać zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, a później również zutylizować w ten sam sposób. Jeżeli tego nie zrobimy, narażamy się na karę, warto więc zadbać o nową kasę z odpowiednim wyprzedzeniem. Wiele ciekawych modeli w dobrej cenie znajdziesz na stronie: https://www.escsa.pl/Kasy_fiskalne.

Kto musi mieć kasę fiskalną w 2020

Kasę fiskalną musi posiadać każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż towarów lub usług osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym. Od tej zasady są jednak wyjątki: kasy nie musi posiadać między innymi osoba, której obrót nie przekracza 20 tysięcy złotych w poprzednim roku podatkowym. W przypadku prowadzenia sprzedaży wyłącznie online i jedynie za pomocą transakcji internetowych również nie musimy posiadać urządzenia.

Ulga do zakupu kasy fiskalnej - ile wynosi i kto może skorzystać?

Ze względu na obowiązek posiadania kasy działającej w trybie online, obecnie ulga jest możliwa tylko na urządzenia spełniające ten wymóg. Z ulgi może skorzystać zarówno przedsiębiorca, u którego powstał obowiązek używania kasy, jak i ten, który zaczyna prowadzić ewidencję dobrowolnie. Wysokość ulgi to 90% jej ceny, jednak nie więcej niż 700 złotych. Oznacza to, że nawet gdy kupimy dużo droższy model, nie otrzymamy większego dofinansowania, niż wskazuje limit.

Kasa fiskalna to ważny element naszej działalności gospodarczej, dlatego warto zadbać o to, by była zgodna z obowiązującym prawem. Aby tak było pamiętajmy, żeby wybrać model działający w trybie online.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena