Zaawansowane systemy MES cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele firm nie ma zielonego pojęcia, czym one tak naprawdę są i jakie jest ich główne zadanie. Ten artykuł to doskonała propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy chcą dowiedzieć się, dlatego warto wdrożyć system MES.

Data dodania: 2019-06-05

Wyświetleń: 821

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto wdrożyć system MES?

Śledzenie produkcji od a do z

Dla wielu przedsiębiorców jedną z największych zalet systemów MES jest przede wszystkim to, że pozwalają one dokładnie śledzić produkcję od samego początku do końca. W branży przemysłowej liczy się zawsze czas reakcji, dlatego też warto zadbać o to, aby mieć bezpośredni wgląd w dane o produkcji. System MES oferuje wiele cennych informacji praktycznie od ręki, dlatego też warto poważnie rozważyć jego wdrożenie.

Nowoczesne systemy MES dostarczają kompletnych informacji na temat wszystkich komponentów wykorzystanych przy produkcji. Mowa tutaj nie tylko o surowcach i półproduktach, ale również o maszynach, wyrobach gotowych, materiałach pomocniczych, czy operatorach. Nie można zapominać również o elementach transportowych, które odgrywają bardzo ważną rolę. Warto wspomnieć również i o tym, że system MES może informować również o tym, czy raportowanie produkcji przebiega bez zakłóceń.


Zwiększenie wydajności maszyn

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość firm decyduje się na wdrożenie systemu MES, ponieważ jest to najkrótsza i najskuteczniejsza droga, aby zwiększyć wydajność swojego parku maszynowego. Wszelkie przestoje i awarie maszyn, są głównym źródłem strat finansowych, dlatego też warto postawić na sprawdzony monitoring.

Polskie firmy do wyliczania efektywności poszczególnych maszyn wykorzystują głównie popularne arkusze kalkulacyjne, co oczywiście nie jest najlepszym rozwiązaniem. Aby uniknąć błędu i zaoszczędzić sporo cennego czasu, warto postawić właśnie na system MES.


Precyzyjne informowanie o realizacji poszczególnych zamówień

Systemy MES zaprojektowane zostały w taki sposób, aby wszystkie zlecenia produkcyjne generowane w systemach ERP trafiały bezpośrednio do nich. Systemy są w stanie dokładnie wyliczyć pracochłonność oraz czas niezbędny do produkcji, dzięki czemu można uzyskać dokładne informacje o realizacji poszczególnych zamówień dla swoich klientów.

System MES przed zatwierdzeniem nowego zlecenia, może podpowiedzieć również, które materiały i jakie komponenty będą niezbędne od jego zrealizowania. Jest to naprawdę bardzo praktyczne i niesłychanie funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu będzie można zdobyć olbrzymią przewagę nad konkurencją.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena