Wygoda i bezpieczeństwo, szeroko pojmowana oszczędność — to główne zalety, jakimi wyróżnia się e papier. Chętnie stosowany w firmach ceniących sobie dobrze pojmowaną nowoczesność, a także w przedsiębiorstwach produkcyjnych coraz częściej zastępuje zwykłe kartki.

Data dodania: 2018-09-11

Wyświetleń: 521

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Szereg jego rozwiązań idealnie współgra z dobrze zarządzanym biznesem, a jego praktyczność pozwala na zastosowanie go w niemal każdej dziedzinie.

E papier — cechy charakterystyczne

Dopracowany technologicznie do perfekcji e papier nie przypomina już rozmytego obrazu, który męczy wzrok. Wprost przeciwnie, jest kontrastowy i wykorzystujący aż 16 odcieni szarości. Niezależnie od tego, pod jakim kątem trzymany jest czytnik, wyświetlana treść zawsze jest klarowna. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że technologia EPD, w której jest wykonany e papier, oszczędza wzrok, a tym samym umożliwia długie czytanie treści elektronicznych. Swego rodzaju innowacją, która jest wykorzystywana przede wszystkim w biznesie, jest kolorowy e-papier, aczkolwiek ponieważ stwarza on technologiczne ograniczenia, jest stosowany zdecydowanie rzadziej.

Zaletą e papieru jest jego energooszczędność. Wszystko dzięki ekranom EPD, które praktycznie nie pobierają energii. Obraz nie wymaga odświeżania co kilka sekund, to następuje dopiero przy zmianie strony. W związku z tym e papier jest praktyczny — nie ma zagrożenia, że praca z nim przez kilka godzin wyczerpie baterię. To idealnie sprawdza się nie tylko w użytkowaniu wyświetlaczy w biurach, ale i w pracy w terenie. E papier znajduje uznanie w firmach kurierskich czy na budowach. Jest także doskonałym rozwiązaniem w przypadku dużej mobilności zawodowej — pozwala na skomasowanie wszystkich dokumentów w jednym miejscu, bez konieczności zabierania ze sobą kilku ciężkich segregatorów.

E papier nie tylko w e bookach

Powszechnie e papier kojarzony jest przede wszystkim z czytnikami e book. Niemniej jego zastosowanie jest zdecydowanie większe. Wykorzystuje się je do tworzenia znaków informacyjnych, które na bieżąco wyświetlają treści związane np. z prowadzonym procesem produkcji. W Sydney ekrany EPD zostały zastosowane w znakach drogowych. Za ich pomocą są wyświetlane komunikaty dotyczące np. miejsc parkingowych.

Firmy wykorzystujące e papier wskazują na jego wszechstronne możliwości — począwszy od usprawnienia prac biura, większej swobody działania, zwiększenia bezpieczeństwa samych dokumentów po rozwiązania koncepcyjne, idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb. Z powodzeniem znajdują więc zastosowanie w panelach sterujących i całej branży reklamowej.

E-papier stosowany jest również w plakietkach reklamowych i panelach sterujących. Jego energooszczędność sprawia, że powstają coraz to ciekawsze koncepcje jego wykorzystania w przyszłości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena