Dzięki własnemu Blogowi można bardzo wiele zdziałać, zwłaszcza, jeśli zajmujemy się czymś zawodowo lub z pasją. Dodatkowym atutem może się okazać wykorzystanie, go do pozycjonowania innej strony np. firmowej. 

Data dodania: 2011-03-06

Wyświetleń: 1914

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

 

Prowadzenie własnego Bloga, to propozycja pracy dla osób chcących budować swój dodatkowy dochód w sieci, a także osób, które nie bardzo mają czas na prowadzenie Bloga, a zależy im na posiadaniu ładnego i dostosowanego do swoich planów. Korzystając z tego swoistego dziennika internetowego, można bardzo wiele zdziałać, zwłaszcza, jeśli zajmujemy się czymś zawodowo lub z pasją. Oprócz popularnych banerów reklamowych i innych materiałów reklamowych mających na celu zarabianie na własnym Blogu, można pomyśleć także o pozyskiwaniu prywatnych firm chcących się u nas zareklamować. Warto tu dodać, że im bardziej poczytny i dobrze prowadzony Blog, tym większe zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów.

Posiadacz takiego, własnego Bloga, ma prawo do jego odsprzedaży, ale opata za miejsce na serwerze jest pobierana raz na rok bez względu na obecnego właściciela. Administracja Blogiem, to nie łatwa praca, wymagająca czasu i pewnych umiejętności dodatkowych. Zazwyczaj popartych kilkuletnią praktyką, dlatego osoby, które marzą o tego rodzaju przedsięwzięciu, jak posiadanie Bloga z kreacjami reklamowymi w celach zarobkowych, ale nie mają pojęcia o kodowaniu HTML, czy wstawianiu linków, powinny dać sobie spokój i poszukać specjalisty do pomocy. Banery, linki, grafiki i inne są przeważnie wstawiane na stronę na żądanie, a zarabianie za pomocą firm afiliacyjnych i reklamowych, z którymi wcześniej należy podpisać umowę. może się stać dodatkowym źródłem dochodu, wszystko zależy od unikalności Bloga i jego zalet, im bardziej innowacyjny i ekspercki, tym większe nim zainteresowanie, a tym samym większe zyski. Dodatkowym atutem może się okazać wykorzystanie, go do pozycjonowania innej strony np. firmowej.

Licencja: Creative Commons