Domeny internetowe, własne adresy, prestiż, a co z tymi nie wykorzystanymi? Co zrobić, aby czas pracował na naszą korzyść? Jak można je wykorzystać? Czytaj

Data dodania: 2010-08-09

Wyświetleń: 1430

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Osoby zajmujące się prowadzeniem wielu serwisów internetowych, usługami hostingowymi, czy na przykład projektowaniem stron www, często mają w swoich zasobach o wiele więcej, niż jedną domenę internetową. Okazuje się, że nagminnym zjawiskiem jest posiadanie kilku niewykorzystanych domen, które z jakiegoś powodu lezą odłogiem i są zupełnie niewykorzystane.

Trzeba wiedzieć, że bezczynna domena, to nie tylko jest bez sensu, ale to także niepotrzebny koszt, przecież za utrzymanie każdej domeny trzeba zapłacić i to nie małe pieniądze. Co zatem można zrobić z tymi nieużywanymi domenami? Pomysłów jest wiele można na przykład ustawić sobie przekierowanie do swojego dobrze prosperującego serwisu, można wykorzystać programy partnerskie i przekierowywać własną domenę na swój link partnerski. To są dobre pomysły. Jeszcze lepszym może okazać się specjalny portal zajmujący się parkowaniem domen w celu zarabiania przez ich właścicieli pewnych kwot pieniężnych i to wypłacanych zagraniczną walutą. Zaletą tego serwisu jest na pewno fakt, że domeny tam zaparkowane można ustawić po swojemu, czyli można ustawić sobie tylko linka, a można całą stronę zagospodarować. Niektóre reklamy są płatne za każde kliknięcie, a to dobrze, bo przecież takie kliki mogą się pojawiać dość często, jeśli dobrze dopasujemy treść do domeny. Uwagę warto zwrócić także na fakt, że w tym portalu można także wystawić swoje domeny na sprzedaż, a ponieważ zarejestrowanych jest dużo, znacznie łatwiej można sprzedać tam domenę, niż gdzie indziej.

Licencja: Creative Commons