Czy można skutecznie zainwestować 10 zł? Jak mądrze inwestować małe pieniądze, aby było ich więcej? Co to znaczy stawianie sobie celów? Jak zyskać dobrą pracę na własnych warunkach?

Data dodania: 2010-09-27

Wyświetleń: 3379

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ogólny kryzys gospodarczy, brak pieniędzy, na który wszyscy, albo przynajmniej większość narzeka, stają się przyczyną braku inwestycji. Na lokaty kapitału potrzebne są większe pieniądze, tak samo, jak w przypadku Giełdy Papierów Wartościowych.

Chcemy jednak zarabiać więcej, tylko jak to zrobić? Skoro brak miejsc pracy. Okazuje się, że najskuteczniejszą metodą może się okazać inwestowanie nawet takich niewielkich i najdrobniejszych kwot, które można stopniowo pomnażać, a co za tym idzie zyskać.

Trzeba jednak inwestować mądrze i wybierać, to co rzeczywiście nas interesuje. Najpierw musimy się zdecydować, w jakim kierunku chcemy się udać, co jest naszą życiową pasją, czym się interesujemy, to jedyny sposób. Potem dobrze jest zrobić sobie podstawowy plan działania z terminami, czyli np. „do końca tygodnia zrobię to”, „do końca miesiąca zarobię tyle”. To się nazywa stawianiem sobie celów i jeśli nie uda się od razu, trzeba spróbować ponownie, liczy się odwaga, odwaga do działania.

Warto zastanowić się nad kierunkiem, swoich przyszłych działań, aby dobrze wybrać, zależy nam przecież na pomnożeniu naszego małego kapitału. Być może jakiś pomysł chodzi nam po głowie od bardzo dawna, ale nie mamy siły się za niego zabrać lub coś nas rozprasza, czy też powoduje brak naszej aktywności. Być może coś zaczęliśmy robić w danym kierunku, ale zaprzestaliśmy dalszych działań z braku dostatecznej wiedzy, na ten temat, albo coś nam nie wychodziło.

A co tu robić, gdy nie jest się zatrudnionym? Warto zagospodarować ten czas mądrze i zacząć zarabianie od przysłowiowej złotówki, to lepsze niż załamywanie rąk, a z czasem może z tego powstać gigantyczny biznes. Spróbujcie sami.

Licencja: Creative Commons