Czystość to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru hotelu. Na portalach rezerwacyjnych nierzadko powstaje pod tym kątem osobna kategoria oceny. 

Data dodania: 2018-07-06

Wyświetleń: 609

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nic dziwnego, w końcu powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” bardzo sprawdza się w przypadku hotelarstwa.W związku z tym, warto zadbać o odpowiednie środki czystości, które skutecznie wprowadzą czystość do Twojego hotelu.

Lepsze znaczy wydajniejsze

Obecnie na rynku mamy specjalne produkty do czyszczenia dedykowane branży hotelarskiej. Warto zdecydować się na odpowiednio dobrane produkty i zrezygnować ze zwykłej, uniwersalnej chemii gospodarczej. Taki wybór pozwoli nam na maksymalne wykorzystanie włożonych w zakup funduszy, ze względu na wydajność tych środków i dostosowanie ich do specyficznych powierzchni. Codzienne sprzątanie drewnianych podłóg, kafelek w łazience, czy szyb, z pozoru wydaje się kosztowne. Jednak, warto zainwestować w produkty sprawdzone, nadające się do jednego rodzaju powierzchni. Stosowanie tego samego płynu do szyb i podłóg skutecznie skróci nam czas ich użytkowania i finalnie, okaże się mniej opłacalne niż skupienie się na profesjonalnych środkach.


Środki czystości nie jedno mają imię

Jeśli już przekonamy się do wybrania preparatów o ukierunkowanym działaniu, kolejnym etapem będzie wybór pomiędzy gotowymi preparatami a koncentratami. Początkującej ekipie sprzątającej łatwiej będzie korzystać z gotowych środków czystości. Są one przygotowane do użycia tuż po otwarciu, proporcje są odpowiednio dobrane i nie należy martwić się ich rozcieńczaniem. Tym samym, to produkty dużo bezpieczniejsze dla zdrowia człowieka. Ich wadą jest cena, która jest wyższa. Koncentraty, aby skutecznie działały, muszą być rozcieńczone we właściwy sposób. Wymagają one ingerencji człowieka i tym samym, bezpośredniego kontaktu z płynem. Niewątpliwą zaletą jest cena, która jest niższa niż gotowców. Koncentraty można kupić w dużych opakowaniach, które znacznie bardziej się opłacają. Przy wyborze produktów do czyszczenia mebli i skóry, jedyną opcją są produkty gotowe. Ze względu na specyfikę czyszczonych powierzchni, produkty muszą być gotowe do użytku we właściwych proporcjach, gdyż łatwo o uszkodzenie delikatnych materiałów.Dokonaj wyboru – jakie kryteria są najważniejsze?

Pierwszą zasadą, którą należy się kierować to dopasowanie produktów do ich przeznaczenia. Wcześniej wspominane, dedykowane środki czystości, powinny być używane tylko zgodnie z zaleceniami. Kolejnym etapem jest zwrócenie uwagi na pH. Neutralne pH nadaje się do czyszczenia takich zabrudzeń jak ślady palców, kurz, czy rozlane napoje. Jeśli chcemy pozbyć się zanieczyszczeń w łazience, wybierzmy pH kwaśne. Płyny z takim pH wyczyszczą zacieki z mydła, a nawet ślady rdzy. Trzecią zasadą w doborze jest wybieranie środków z alkoholem do czyszczenia szkła, luster i okien. Sprawdzają się najlepiej w czyszczeniu tak specyficznych powierzchni i dodatkowo nie powodują smug i zacieków. Nie ma potrzeby, by martwić się o zapach alkoholu. Tego rodzaju płyny szybko wietrzeją i z pewnością nie zaniepokoją gości hotelowych.Środki dezynfekujące są szczególnie przydatne, jeśli chodzi o łazienki i toalety. Ze względu na możliwość pojawienia się zanieczyszczeń biologicznych warto użyć takich specyfików. Pamiętajmy jednak, żeby unikać produktów chlorowanych, ze względu na silne działanie i długo utrzymujący się zapach.Bezpieczeństwo to podstawa

Wybierając jakiekolwiek produkty do hotelu, trzeba wziąć pod uwagę, że będą ich używać ludzie. Przed zakupem środków czystości należy pamiętać o bezpieczeństwie gości i personelu. Niektóre środki czystości mogą zawierać substancje, które w kontakcie ze skórą mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Konieczne jest, by sprawdzić ostrzeżenia i zastosować się do nich. Ponadto, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego wydaje specjalnie oświadczenia, które potwierdzają bezpieczeństwo produktów. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wytyczne, można wybrać idealne produkty czyszczące do Twojego hotelu. Czystość, którą zaoferujesz, z pewnością docenią najbardziej wymagający goście.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena