Czysty dom to miejsce, w którym aż miło jest przebywać. Lśniące podłogi, wygodne kanapy, bezpieczne blaty – tego każdy z nas chce dla swoich bliskich i dla siebie. Dlatego warto o to zadbać regularnie sprzątając. Co gra kluczową rolę, jeśli chodzi o porządek?

Data dodania: 2021-03-30

Wyświetleń: 437

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czystość czuć w powietrzu

Środki czystości

To jeden z podstawowych elementów udanego sprzątania. Bez środków czystości nie ma mowy ani o wyczyszczeniu danej powierzchni, ani o jej zdezynfekowaniu. Niektóre z nich nadają także wnętrzu przyjemny, świeży zapach.

Podczas sprzątania warto sięgać po środki czystości, przeznaczone do konkretnych czynności np. innym preparatem wyczyścimy kuchenny zlew, a innym drewnianą podłogę. Środki takie bardzo często mają właściwości konserwujące i pielęgnacyjne, dzięki czemu wspomniana drewniana podłoga będzie silna, błyszcząca, a drewno odżywione.

Na rynku pojawia się także coraz więcej ekologicznych oraz probiotycznych preparatów, które potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Te pierwsze – nie szkodzą środowisku i bardzo często dostępne są w formie koncentratu, dzięki czemu marnujemy mniej opakowań. Drugie działają długofalowo, stopniowo eliminując szeroko pojęty brud, czyli wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i zanieczyszczenia.

Akcesoria do sprzątania

Bez nich także trudno byłoby zadbać o porządek. Mowa tu nie tylko o odkurzaczach, które wciągną wszelkie okruszki z nawet najbujniejszego dywanu. Chodzi tu też o mopy, ściereczki, ściągaczki, zamiatarki czy nawet wiadra. Nawet, jeśli potrzebujemy ich do użytku domowego, warto postawić na profesjonalny sprzęt sprzątający. Co ciekawe, jego cena może być zbliżona lub nawet niższa od akcesoriów, które znajdziemy w każdym markecie. Jakoś pracy i wykonania będzie jednak zdecydowanie wyższa.

Tego typu akcesoria do sprzątania przygotowywane są bowiem z myślą o profesjonalistach i trudnych zadaniach, które są przed nimi stawiane np. mopy są mięsiste i pięknie zmywają nawet największe zabrudzenia, a systemy zmiotek i szufelek są niezwykle wygodne w użytkowaniu, a do tego nie przysporzą nam bólu pleców.

Gdzie kupić profesjonalny sprzęt sprzątający?

Trudno jest znaleźć akcesoria do sprzątania dla ekspertów w tradycyjnym markecie. Najlepiej więc poszukać w internecie. Celujmy w sklepy skierowane do profesjonalistów. Jednym z nich jest Cleantec. Znajdziemy tam nie tylko najróżniejsze środki czystości, przeznaczone do każdego typu powierzchni, w których lubują się nie tylko firmy sprzątające, ale i hotele, restauracje czy szpitale. W ofercie dostępne są również akcesoria do sprzątania, które sprawią, że czynność ta będzie nie tylko dużo łatwiejsza, ale i przyjemna!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena