W domu mamy dwa pomieszczenia, w których trudno utrzymać porządek – kuchnię i łazienkę. Ostatnie z nich jest kłopotliwe ze względu na to, że często poświęca się mu najmniejszą powierzchnię, a taka, jak wiadomo – szybciej się brudzi.

Data dodania: 2018-09-16

Wyświetleń: 452

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak utrzymać porządek w domowej łazience?

Drugą sprawą jest wszechobecna woda, która powoduje zacieki i inne zabrudzenia. Sprawdźmy, jak najlepiej zadbać o łazienkę, by cieszyć się porządkiem przez długi czas.

 

Poukładaj sobie łazienkę

Podstawową sprawą, od której musisz zacząć porządkowanie łazienki jest jej mądre i przemyślane zaprojektowanie. Jeśli odpowiednio zaplanujemy układ szafek,urządzeń łazienkowych i innych elementów wyposażenia dużo łatwiej będzie nam utrzymać porządek. Zagospodarowanie miejsca w sposób ergonomiczny pozwoli nam korzystać z łazienki bardziej intuicyjnie. Musimy zaplanować, gdzie będziemy przechowywać ręczniki, kosmetyki czy środki czystości.

 

Dobre powierzchnie

Aby jeszcze łatwiej było nam sprzątać łazienkę, warto wybrać do swojego wnętrza gładkie powierzchnie. Dotyczy to zarówno ścian i podłogi jak i nieco mniejszych elementów. Wybieraj miski ustępowe, które wykonano w technologii bezkołnierzowej. Dzięki temu unikniemy zakamarków, w których zbiera się brud. Jeśli nie chcemy rezygnować ze szklanych drzwi kabiny, a obawiamy się zacieków, warto zdecydować się na położenie powłoki hydrofobowej albo środki czystości, które radzą sobie z tym problemem.

 

Środki czystości

Jeśli już zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy żeby uniknąć brudzenia się w naszej łazience pora wybrać środki czystości. Mimo naszych starań nie da się uniknąć nieporządku, można natomiast pozbyć się go szybko z pomocą odpowiednich metod. Wybierając środki czystości nie należy oszczędzać, podstawową sprawią jest przede wszystkim dostosowanie produktu do rodzaju zabrudzeń.

 

Jakie środki czystości wybrać?

Najlepsze do czyszczenia szyb i luster będą preparaty w spray'u. Pozwoli Ci to odpowiednio zaaplikować produkt bez obawy o jego nadmiar. Do czyszczenia muszli klozetowych dobrze wybrać produkt gęsty i z dozownikiem. Mitem jest, że aby odpowiednio wyczyścić urządzenia sanitarne, trzeba wybierać płyny z chlorem. Odpowiedni płyn poradzi sobie z zaciekami, rdzą i zanieczyszczeniami bez konieczności wykorzystywania tego składnika. Jest on nieprzyjemny w zapachu i w dużym stężeniu może być szkodliwy dla skóry, lepiej go unikać. Pamiętajmy, żeby przede wszystkim wybierać zaufane marki. Zwróćmy uwagę, czy kupowane przez nas środki czystości mają certyfikaty i są bezpieczne dla skóry.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena