Dużo mówi się o tym, że w popularnych sieciówkach, mimo dużej ilości towaru, trudno jest znaleźć oryginalne ubrania. A gdyby tak samemu stworzyć wymarzoną kreację albo dodać świeżości zapomnianym od lat bluzkom i spódnicom

Data dodania: 2018-12-19

Wyświetleń: 580

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybierz maszynę, wybierz oryginalność

Wszystko, czego potrzebujemy to dobre chęci i maszyna do szycia. Która jest odpowiednia? Overlock a może coverlock? Sprawdźmy, jakie są między nimi różnice i którą wybrać.

Coverlock

Maszyna zwana coverlock to przede wszystkim doskonały wybór jeśli chcemy szyć wyroby dzianinowe. Ścieg drabinkowy wykonywane przez tę maszynę pozwoli nam na eleganckie i estetyczne podwinięcie rękawów. To jednak nie jedyna możliwość tej maszyny. Coverlock sprawdzi się w przypadku szycia nieco grubszych materiałów jak jeans, a do tego idealnie nadaje się ścieg łańcuszkowy.

Overlock

Owerlok, bo tak też bywa określany, jest maszyną do szycia, która potrafi wykonywać specjalne ściegi na krawędzi materiału. Ogromną zaletą w czasie szycia tą maszyną jest estetyczne wykończenie możliwe dzięki nożowi, który odcina pozostałą część materiału i odstające nitki. Overlock sprawdzi się zatem do szycia bardzo elastycznych, rozciągliwych materiałów – możemy nim szyć ubranka dla dzieci a nawet sportowe stroje.

Najważniejsze elementy maszyn overlock i coverlock

Decyzja o wybraniu konkretnego rodzaju maszyny to dopiero początek. Bardzo ważne jest, w czasie podejmowania decyzji, uwzględnienie najważniejszych elementów naszej przyszłej maszyny, bez względu na to, czy będzie to owerlock, czy nie.

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na chwytacz – na początek lepszy będzie rotacyjny ze względu na wygodniejszą obsługę. Wahadłowy jest nieco starszy i bywa głośniejszy. Kolejnym ważnym szczegółem jest tak zwane wolne ramię – taka budowa maszyny pozwoli nam na swobodne operowanie materiałem i pracę z nim. To niezwykle przydatne w czasie skracania nogawek spodni albo przeróbek rękawów.

Stopka w maszynie pracuje cały czas dlatego może się zdarzyć tak, że konieczna będzie jej wymiana. Co więcej, w przypadku bardziej zaawansowanych prac, przydają się stopki z rolkami, transparentne albo do podwijania – dlatego tak konieczne jest, by w maszynie była możliwość jej wymiany.

Zaprzyjaźnij się z maszyną

Wybór odpowiedniej maszyny jest bardzo ważny i wpływa na to, jak przebiegnie doskonalenie naszych umiejętności. Jeśli nasz overlock będzie pracował płynnie wzrośnie nasza motywacja do nauki szycia. Obecnie w Internecie można znaleźć bardzo dużo filmów instruktażowych, gotowych projektów i inspiracji, które pozwolą nam stworzyć doskonałe i niepowtarzalne kreacje.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena