Ślub i wesele to niesamowite wydarzenia w życiu, które chce się upamiętnić za pomocą zdjęć. Powinny być one wyjątkowe i wykonane przez profesjonalistę. Fotografia ślubna jest branżą, w której działa wielu usługodawców. Często więc nie wiadomo, którego z nich wybrać. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę? 

Data dodania: 2021-09-20

Wyświetleń: 823

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Fotograf ślubny - jak wybrać odpowiedniego?

Fotograf ślubny - portfolio

Nie istnieje jeden styl zdjęć ślubnych, który podobałby się wszystkim Parom Młodym. Wybierając więc usługodawcę z branży fotografii ślubnej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na portfolio. Dzięki temu sprawdzimy, czy styl danego fotografa odpowiada naszym preferencjom. Oprócz portfolio warto zobaczyć także reportaż ślubny, który fotografowie często umieszczają w internecie.

fotograf ślubny Warszawa

Fotograf ślubny a jego oferta

Jeśli styl wykonywania zdjęć danego fotografa nam się spodobał, to następnie powinniśmy zwrócić uwagę na jego ofertę. Fotografowie ślubni mają najczęściej przygotowane kilka wariantów oferty, które różnią się między sobą np. liczbą godzin pracy fotografa czy ilością zdjęć, które finalnie otrzymają nowożeńcy. Często fotograf ślubny oferuje możliwość spersonalizowania oferty pod preferencje swoich klientów.

Rozmowa z fotografem ślubnym

Fotograf ślubny jest osobą, która wraz z nowożeńcami spędzi praktycznie cały dzień ślubu. Będzie on im towarzyszył nawet w najbardziej intymnych i emocjonalnych momentach. Warto więc wybrać fotografa, przy którym będziemy czuć się swobodnie. To czy fotograf nie będzie nas krępował, wyczuć można już podczas pierwszego spotkania. Wybór fotografa, z którym do siebie "pasujemy" zaowocuje pięknymi zdjęciami.

fotografia ślubna Warszawa

Umowa z fotografem ślubnym

Jeśli spodoba nam się portfolio i oferta fotografa ślubnego, a także poczujemy się przy nim swobodnie, to możemy przejść do kwestii bardziej formalnych, czyli umowy. Powinna ona być zrozumiała dla obu stron i jasno opisywać wszystkie ustalenia. Umowa musi zostać sporządzona, ponieważ zabezpiecza zarówno Parę Młodą, jak i fotografa ślubnego. Jeśli nie podpiszemy umowy, to możemy narazić się na przykre niespodzianki np. brak fotografa w dniu naszego ślubu czy przesadnie długie oczekiwanie na fotografie ze ślubu i wesela.

Opinie o fotografie ślubnym

Często Młode Pary decydują się na wybór fotografa, który wykonywał reportaż na ślubie ich znajomych. Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak pamiętać, że fotograf ten może nie spełniać naszych oczekiwań. Nie warto więc sugerować się jedynie opiniami znajomych osób.

Przed podpisaniem umowy z fotografem ślubnym warto poczytać opinie na jego temat w internecie. Opinie byłych klientów mogą Wam znacznie ułatwić wybór najlepszego usługodawcy. 

Wybór fotografa ślubnego - na co nie zwracać uwagi?

Przy wyborze fotografa ślubnego wiele Par Młodych zwraca uwagę na rzeczy, które tak naprawdę nie powinny stawać się czynnikiem decydującym. Należy do nich:

  • Cena- w fotografii ślubnej cena najczęściej idzie w parze z jakością. Nie powinniśmy więc przesadnie oszczędzać na fotografiach ślubnych, ponieważ są one pamiątką na całe życie.
  • Doświadczenie fotografa ślubnego - często Młode Pary poszukują doświadczonego fotografa, który wykonał już reportaże z wielu wesel. Nie powinniśmy skreślać młodych fotografów, ponieważ często oferują oni wiele więcej niż doświadczenie. 
  • Sprzęt - należy pamiętać, że ważny jest fotograf, a nie jego sprzęt. Nie jest on zbytnio istotny, ponieważ fotograf wybiera sprzęt, dzięki któremu zrobi jak najlepsze zdjęcia. Należy więc w tej kwestii zaufać profesjonaliście.
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena