Artystyczna fotografia ślubna aby była udana i spełniła oczekiwania wymaga współpracy oraz wysiłku tak ze strony fotografa jak i Państwa Młodych.
W tym artykule postaram się przybliżyć Państwu kilka nie oczywistych zagadnień związanych z pracą fotografa w tym wypadku skupię się na fotografii ślubnej

Data dodania: 2020-09-15

Wyświetleń: 560

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Reportaż Ślubny to też artystyczna fotografia ślubna

Artystyczna fotografia ślubna aby była udana i spełniła oczekiwania wymaga współpracy oraz wysiłku tak ze strony fotografa jak i Państwa Młodych.
 
                Dobry reportaż ślubny zaczyna się już w domach przyszłych nowożeńców, to tutaj rozpoczynają się emocje, które będą towarzyszyły im przynajmniej do końca tego wyjątkowego dnia.
                Tu swoją pracę zaczyna fotograf ślubny od, którego umiejętności i doświadczenia w dużej części zależy jak zostaną zapamiętane i wspominane w przyszłości te wyjątkowe chwile.
Dobry fotograf wie jak zorganizować swoją pracę tak aby nie zdominować wydarzeń a być jak by wiernym kronikarzem, który w swoich ujęciach oddaje te szczególne chwile pełne emocji i wzruszeń.
                Dobrze jest sprawdzić przed wyborem fotografa co oczywiste jego portfolio ale również doświadczenie w różnych sytuacjach co jest szczególnie istotne jeżeli np. cześć z naszych gości pochodzi z innego kręgu kulturowego lub praktykuje inny obrządek, to doświadczenie i takt fotografa pomoże nie tylko w kwestii samych zdjęć ale taka osoba okaże się niejednokrotnie dużym wsparciem alby uniknąć niezręczności podczas uroczystości z uwagi na często inne zwyczaje o, których my możemy nie mieć pojęcia.
                Sama ceremonia zaślubin ma również swoje prawa i zwyczaje poza tymi oczywistymi o czym często nie zdajemy sobie sprawy również techniczne – tu wręcz niezbędna jest wiedza i znajomość lokalnych zwyczajów  i preferencji obowiązujących na danym terenie aby zdjęcia wykonywać wtedy kiedy „można” nie wchodzić w strefy, które nie są dostępne dla fotografa.
                Czas na Wesele
Jak ważny to element okazuje się choćby w momencie kiedy przyszli małżonkowie szukają fotografa często szukają właśnie poprzez wyrażenie fotograf weselny.
                Dlatego też i tu należy zachować szczególną uwagę, na sali weselnej często zwłaszcza po zmierzchu światło dla dobrej fotografii jest nieodpowiednie z pomocą przychodzi tu oświetlenie studyjne, który dobry fotograf ma na swoim wyposażeniu i użycie tego typu oświetlenia wspomaga w sposób szczególny jego prace pozwalając na doskonale doświetlone zdjęcia w tych trudnych warunkach.
                Tak jak i w poprzednich etapach tego wyjątkowego dnia zdjęcia mógłby wykonać każdy
z gości jednak perfekcja ujęć i efekt końcowy bezsprzecznie i jednoznacznie musi pokazywać, że zdjęcia z tego wyjątkowego dla nas i naszych najbliższych wykonywał profesjonalista  a nasza współpraca z fotografem da niezwykłe pełne wzruszeń chwile w trakcie wspomnień przez długie lata.


                Jako coś na kształt epilogu warto wspomnieć w tym miejscu o bardzo popularnym obecnie trendzie jakim jest sesja buduarowa to niezwykły prezent dla Was obojga gdzie kobieta może odkryć się zupełnie inaczej przy czym poczuć się bardzo kobieco jak jeszcze nigdy dotąd taka sesje to dobry pomysł na ciekawą aranżacje siebie jeszcze przed ślubem.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena