Ja jestem zwolennikiem tradycyjnego śląskiego menu weselnego, bo wiadomo, jest ono sprawdzone i każdy znajdzie tam coś, co lubi. A podstawą tego menu jest oczywiście obiad. Wiadomo, bez rosołu nie może się obejść, a do tego kluski śląskie, modra kapusta i rolada. Do tego zawsze musimy przygotować inne rodzaje mięs, tak aby każdy mógł sobie dołożyć. Wesele trwa długo, więc jeden posiłek nie wystarczy. Oprócz dużej ilości różnych wędlin, serów i pieczywa musimy pomyśleć o kolacji. Na nią proponowałbym na przykład barszcz czerwony z krokietami. Nie zapomnijmy tez o czymś do osłodzenia sobie czasu, czyli o torcie weselnym oraz ciastach, ciasteczkach i cukierkach, które powinny być wyłożone na stołach, tak aby goście mogli sobie nabierać w każdej chwili. Kwestia wyboru napoi jest trochę mniej skomplikowana. Tutaj oprócz kawy i herbaty, która powinna być dostępna cały czas, musimy zadbać, aby na stołach były dwa lub trzy rodzaje soków i napojów gazowanych.
Nieodłącznym elementem wesela jest alkohol. Na Śląsku w dalszym ciągu podstawowym trunkiem jest wódka, rzadziej piwo i wino. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zakupić odpowiednią ilość, aby podczas wesela nam nie zabrakło, bo zostanie to zapamiętane na długie lata. Oczywiście trzeba też zadbać o "zagrychę", czyli na przykład śledziki, ogórki kiszone.
Pamiętajmy, że przygotowanie menu weselnego nie jest proste. Na śląskim rynku funkcjonuje duża ilość firm cateringowych, które są w stanie mam takie potrawy przygotować i przywieźć pod wskazany adres. Wtedy mamy pewność, że wszystko będzie odpowiednio przygotowane. A też doradzą nam i pomogą wybrać odpowiednie potrawy do naszego menu weselnego.