Zaręczyny to bardzo poważny krok w stronę wspólnej przyszłości. Taka deklaracja, wymaga także odpowiedniego przygotowania i oprawy, aby podkreślić wyjątkowość tego wydarzenia. Jak można się zaręczyć? Oto kilka pomysłów, które mogą stać się inspiracją.

Data dodania: 2023-05-09

Wyświetleń: 113

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak się zaręczyć? Pomysły na zaręczyny

Jak zaręczyć się z dziewczyną, czyli o wyznaniu miłości

Niektórym wyznanie miłości przychodzi łatwo, innym ciężko jest wydusić z siebie te kilka słów. Oczywiście każdy jest inny — niektórzy lekko traktują miłość i niezbyt poważnie, inni wręcz przeciwnie, a powiedzenie drugiej osobie, że się ją kocha to jak wstęp do zaręczyn i planowania ślubu. Więcej szczegółów na temat tego, jak wyznać miłość doradza ABCporady, dobrze jest wiedzieć, jak nie odstraszyć swojej drugiej połówki.

W tym artykule z kolei przedstawimy pomysły na to, w jaki sposób się zaręczyć, a inspiracji do tego nie brakuje.

Klasyczne zaręczyny u rodziców

Niektórzy zaręczyny traktują bardzo poważnie i kierują się przy tym tradycyjnym podejściem. Oznacza to, że o rękę dziewczyny i błogosławieństwo proszą jej rodziców. W obecnych czasach jest to traktowane trochę mniej restrykcyjnie i zazwyczaj jest to też uzupełnienie właściwych zaręczyn. To znaczy, że młodzi się zaręczają, a później dla uzupełnienia tradycji proszą o zgodę rodziców. Zazwyczaj łączy się to z oficjalną uroczystością rodzinną i wspólnym obiadem.

Oświadczyny w restauracji

Kolejna klasyka, czyli oświadczyny w restauracji. Oczywiście nie musi być to eleganckie miejsce, równie dobrze będzie jeżeli wybierzemy jakikolwiek lokal, pod warunkiem że będzie on odpowiadał naszej wybrance. Rzecz jasna lepiej zrezygnować z barów i restauracji fast food, ale kawiarnia, cukiernia już mogą być. Jeżeli jeszcze dogadamy się z właścicielem lokalu, zaręczyny mogą być już o wiele ciekawsze np. gdy kelner przyniesie pierścionek na tacy. To oczywiście tylko jeden z pomysłów na randkę, który wcale niekoniecznie musi być sztampowy i nudny.

Zaręczyny na wyjeździe

Zaręczyć można się wszędzie, także w trakcie wyjazdu wakacyjnego czy jakiekolwiek innej wyprawy. Jadąc nad morze, w góry, do jakiejś miejscowości w Polsce czy za granicą, znajdzie się całkiem sporo okazji do tego, by się oświadczyć. Zachód słońca nad morzem, piękne okoliczności przyrody, wybór romantycznych miejscowości (np. Wenecja, Paryż, Kraków) - opcji jest naprawdę dużo.

Zaręczyny w trakcie koncertu lub meczu

Ten sposób na oświadczyny też jest dosyć popularny. Nieraz widziało się, jak na scenę wchodzi mężczyzna i przy świadkach prosi o rękę swoją wybrankę. Choć nawet nie musi być bezpośrednio scena, a choćby przestrzeń pod nią. Mając tylu świadków, rzadko się zdarza, by dziewczyna odmówiła (choć takie przypadki też się spotka).

Oświadczyny z lotu ptaka

Przeglądając oferty różnych firm, można natrafić na pomysły zaręczyn z lotu ptaka. Na czym to polega? Najczęściej jest to po prostu lot helikopterem, małym samolotem czy balonem z możliwością podziwiania panoramy miasta. Zazwyczaj jest to połączone także z innymi atrakcjami, jak choćby kolacja dla dwojga.

Jakie jeszcze inne pomysły mogą się sprawdzić przy okazji zaręczyn? Jak oświadczyny wyglądały u was?

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena