Rok 2011 przyniósł ze sobą modę na śluby w stylu EKO, czyli ekologiczne. Co powinno i jak powinno być zorganizowane na ślubie zgodnym z naturą?

Data dodania: 2011-02-09

Wyświetleń: 1732

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sukienka po mamie, cioci nie podoba Ci się ten pomysł? Ależ jest to cudowna idea, nie musisz się martwić, że suknia jest nie modna lub za duża. Krawcowie obecnie potrafią zdziałać prawdziwe cuda, zmniejszą, powiększą, doszyją modny element, wzbogacą o dodatkowy materiał. Niektórzy podają, że na ślubie eko Państwo młodzi powinni być przyodziani w ubrania z naturalnych dzianin, natomiast według mojej opinii lepiej jest wykorzystać stroje już istniejące.

Ekologiczna Para Młodych za środek transportu wybierze bryczkę, rowery lub inne. Najważniejsze, by nie emitowały dużej ilości spalin. Dobrym rozwiązaniem na ślubie eko jest organizacja transportu zbiorowego, co pozwoli zmniejszyć ilość uczestniczących samochodów.

Catering na ekologicznym ślubie musi też ograniczać emisję CO2 związaną z transportem. Wykorzystywane produkty powinny pokonać jak najmniejszą liczbę kilometrów zanim trafią na weselny stół.

Menu weselne ma być zdrowe i dobrze przemyślane. Produkty powinny pochodzić z regionalnych źródeł. W tym miejscu warto zapoznać się z ofertą regionalnych wytwórców.

Interesującym pomysłem są także zastawa wykonana z jadalnych elementów, jako talerze mogą służyć tropikalne liście.

Muzyka koniecznie akustyczna.

Kwiaty bukietowe powinny być zamówione w lokalnej kwiaciarni, najlepsze do tego celu będą świeże kwiaty łąkowe, bez sztucznych dodatków.

Zaproszenia – wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu.

Ślub eko to poszanowanie natury, zwracanie uwagi na pochodzenie materiałów oraz na oszczędne planowanie. W przygotowaniach jest pracochłonnym projektem, wymagającym dopięcia każdego elementu na ostatni guzik. Polecam ten typ wesela osobą, które ekologię mają w żyłach i pewne zachowania są już wpisane w ich zachowanie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena