Catering z dostawą do domu to doskonały sposób na smaczne i zdrowe posiłki dla zapracowanych oraz dla tych, którzy nie lubią spędzać czasu w kuchni. Sprawdzamy, czy w dobie pandemii koronawirusa również warto skorzystać z usług cateringowych i dlaczego.

Data dodania: 2021-02-10

Wyświetleń: 539

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Catering - czy to dobre rozwiązanie w dobie koronawirusa?

Jak działa catering?

Zamawianie jedzenia z restauracji jest wszystkim bardzo dobrze znane - wystarczy wybrać z menu odpowiednią dla siebie potrawę, zamówić osobiście bądź telefonicznie oraz odebrać we wskazanym miejscu (niektóre restauracje oferują również dostawę do domu). Catering działa podobnie, jednak dostarczona zostaje taka ilość dań, jaką sobie wybierzemy. Możemy zdecydować się na zamówienie całodziennego menu, czyli 5 lub 3 posiłków albo jednego posiłku, na przykład obiadu. Catering można zamówić na dany okres czasu, na przykład na cały tydzień. Codziennie rano dostarczone zostaną posiłki wprost pod drzwi naszego mieszkania.

Zalety cateringu

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na usługi cateringowe? Otóż kluczowa jest przede wszystkim wygoda - posiłki dostarczane są bezpośrednio pod wskazany adres, zatem nie ma konieczności odbierania ich osobiście. Dodatkowo catering zapewnia:

  • dostosowanie posiłków do potrzeb klienta,
  • smaczne i zdrowe posiłki, których skład jest zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi,
  • posiłki przygotowane ze świeżych, sezonowych składników.

Co więcej, decydując się na usługi cateringowe możemy zaoszczędzić sporo czasu. Nie musimy bowiem robić zakupów oraz przygotowywać posiłków we własnym zakresie. Bardzo wygodne jest również to, że nie musimy sprzątać po gotowaniu czy po jedzeniu. Catering polecany jest w szczególności osobom, które nie mają czasu na gotowanie bądź nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni. Także ci, którzy nie mają pomysłu na posiłki, powinni skorzystać z usług firm cateringowych.

Catering a koronawirus

W dzisiejszych czasach korzystanie z jakichkolwiek usług stanęło pod znakiem zapytania. Zadaniem społeczeństwa jest bowiem ograniczanie kontaktów międzyludzkich do minimum. Tymczasem usługi cateringowe mogą być bardzo pomocne tym, którzy chcą zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim catering nie wymaga osobistego udania się do sklepu, który jest siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów. Koronawirusem możemy zarazić się nie tylko w kontaktach osobistych - może on znajdować się również na opakowaniach czy produktach, stąd nawet udanie się do pustego sklepu nie jest do końca bezpieczne. Zaś odbiór posiłku w restauracji również nie jest pożądany, bowiem tam także rozprzestrzeniają się zarazki. Zastanawiając się, czy warto korzystać z cateringów w dobie covid, odpowiedź brzmi: tak. Powodem jest fakt, iż jest to jedyny bezpieczny sposób na otrzymanie zdrowego posiłku. Ten zaś zapewni nam jak najlepszą odporność. Firmy cateringowe przestrzegają wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa, a posiłki bardzo często można zamówić przez internet, bez wychodzenia z domu. Daje to możliwość ograniczenia kontaktów społecznych bez konieczności rezygnowania z pysznego, zdrowego jedzenia. 

fot: pixabay.com

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena