Po nieudanym podejściu do egzaminu państwowego na prawo jazdy mamy możliwość dokupienia jazd dodatkowych. Umożliwiają nam one doszkolenie naszych umiejętności prowadzenia samochodu.

Data dodania: 2009-09-04

Wyświetleń: 4167

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zwieńczeniem każdego kursu prawa jazdy jest egzamin państwowy. Każdy kursant ma w tym momencie za sobą część teoretyczną oraz wyjeżdżone trzydzieści godzin za kółkiem w towarzystwie instruktora. Zgodnie z wytycznymi powinien być gotowy do samodzielnego poruszania się po drogach w ruchu ulicznym, jednak żeby uzyskać takie prawo, musi swoją wiedzę udowodnić na egzaminie państwowym.

Niejednokrotnie jest to jeden z największych stresów w życiu młodego człowieka. Pomimo tego, że od rezultatu tego egzaminu nie zależy przecież jego przyszłość, tak jak na przykład od egzaminu maturalnego, jednak coś takiego jest w egzaminie na prawo jazdy, że nawet najbardziej odporne psychicznie osoby nie potrafią sobie poradzić z presją.

Powodem tego jest zapewne to, że kursant po zakończeniu kursu wie, że posiada już pewne umiejętności, jednak nie na tyle duże, żeby nie być w stanie popełnić jakiegoś małego błędu, który to może przekreślić jego szanse na pozytywne zakończenie egzaminu państwowego.

Jest to o tyle niesprawiedliwe z punktu widzenia adepta, że on po zaledwie trzydziestu godzinach za kółkiem nie ma prawa popełnić najdrobniejszej pomyłki, natomiast kierowcy posiadający już prawo jazdy i poruszający się po tych samych drogach i w tym samym czasie, jeżdżą niekiedy o wiele gorzej, niż ten młody kandydat na kierowcę. Oni jednak mogą nie zatrzymać się na zielonej strzałce albo najechać na ciągłą linię bez żadnych konsekwencji.

Na egzaminie oznacza to od razu oblanie go i konieczność poprawki. Wtedy dochodzą kolejne dni oczekiwania, konieczność wykupienia dodatkowych godzin jazd przed egzaminem państwowym i następna porcja stresu. Całe szczęście że czas pomiędzy kolejnymi podejściami do egzaminu nie jest aż tak długi i pozwala na udoskonalenie swoich umiejętności. Może wykupić przed egzaminem jazdy dodatkowe Gdynia, które umożliwią mu podniesienie swoich kwalifikacji jako kierowcy. Jest to sprzyjająca okoliczność ku temu, żeby już w pierwszej poprawce zaliczyć pozytywnie cały egzamin państwowy i otrzymać upragniony dokument, stwierdzający prawo do kierowania pojazdami.

Wtedy pozostaje jedyni poczekać kilkanaście dni na wydanie dokumentu przez odpowiedni urząd i można już próbować swych sił samodzielnie na fotelu kierowcy. Oczywiście na początku należy sceptycznie podchodzić do swoich umiejętności i z rozwagą poruszać się po ulicach. Niezbędne doświadczenie przyjdzie z czasem i pozwoli nam stać się bardzo dobrymi kierowcami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena