Im bliżej do wiosny tym częściej przypominamy sobie o spacerach, podróżach, ulubionych zwiewnych ubraniach i powoli aczkolwiek zbliżającym się urlopie. Wreszcie robimy przegląd w szafach z cieńszą garderobą, przymierzamy ukochany ciuch i... nagle okazuje się że po zimie pasują tylko skarpetki. Pierwsza myśl że to niemożliwe, nie mogliśmy przytyć aż tyle w ciągu zaledwie jednego sezonu.

Data dodania: 2021-02-25

Wyświetleń: 635

Przedrukowań: 2

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dieta pudełkowa na poskromienie łakomstwa

Niestety dalsze przymiarki nie pozostawiają złudzeń, trzeba zrzucić kilka a może i nawet kilkanaście kilogramów. I chociaż wydaje się to kosmicznie trudne jest realne przy odrobinie samozaparcia, jednak dla osób ze słabą “silną wolą” najlepszym rozwiązaniem będzie dieta pudełkowa.

Zdrowo, nienachalnie i sportowo

Wydaje się że schudnięcie w kilka tygodni jest niemożliwe, ale czy na pewno? Skoro dało się przytyć w jeden sezon więc cofnąć ten proces też się da. Z tym wyjątkiem że będzie wymagał trochę więcej poświęcenia i ruchu ale wiosną nogi aż same rwą się do spacerów. Zapewniam że ja jako osoba z predyspozycjami anty sportowymi i totalnie nie lubiąca jakiegokolwiek wysiłku o tej porze roku nienachalnie zaczynam “ćwiczyć”. Zdecydowanie nie mam tu na myśli jakichkolwiek siłowni, fitnessu ani nawet biegania, ale zamianę czterech kółek na dwa, a gdy pogoda bardzo sprzyja to nawet na własne dwie nogi. Oczywiście można poddać wątpliwości że to za mało aby schudnąć ale jeśli weźmie się pod uwagę zakupy, wyjście po dzieci do przedszkola, drogę do pracy i o wiele dłuższe spacery z psem potrafi się tego nazbierać kilkanaście tysięcy kroków. Dla porównania dodam że zimą średnio robiłam 5000 kroków, a już teraz gdy dni jeszcze są stosunkowo krótkie i wieczorne spacery z pupilem trwają zaledwie chwilę kroków jest trzy razy tyle, a pracę w dalszym ciągu mam siedzącą. 

Mniejsze porcje w nowym menu

Zimową porą, w długie wieczory i szare poranki mamy tendencję do podjadania i nie trzeba naukowców aby zauważyć że to także sprzyja tyciu. Podjadamy coś między posiłkami bo nam się nudzi, zobaczyliśmy coś apetycznego w TV lub internecie, albo kusi nas zawartość lodówki, z czasem robimy to bo się po prostu przyzwyczailiśmy. Po kilku tygodniach podjadania musiało się to gdzieś odłożyć, dlatego zdecydowanie trzeba posiłki przemyśleć od nowa. Przede wszystkim muszą być mniejsze, odżywcze ale bez pustych kalorii. Nową dietę bez problemu ustalimy z dobrym dietetykiem. Prawdziwy specjalista w tej dziedzinie będzie kierował się zarówno naszym zdrowiem jak i upodobaniami. Niestety, za nas posiłków nie przygotuje, a często właśnie w trakcie gotowania niepostrzeżenie podjadamy. Nawet jeśli będziemy restrykcyjnie przestrzegać zaleceń, ale dalej podjadać to nie będzie rezultatów.

Korzyści jakie daje catering dietetyczny

Doczekaliśmy czasów w których niemal na każdym kroku możemy uzyskać pomoc. Jedzenie z dowozem jeszcze kilka lat temu kojarzyło się z fast foodem, niezdrowym odżywianiem i szybkim jedzeniem. Dziś do naszych drzwi dostaniemy każdy posiłek jaki zapragniemy, w tym także zdrowe, gotowe jedzenie. Dieta pudełkowa charakteryzuje się gotowymi ale różnorodnymi posiłkami. To że nie musimy ich sami przygotowywać i są zdrowe jest ogromną zaletą której nie sposób przecenić. Dodatkowym atutem jest bogaty wybór kompozycji. Jak wiadomo, jemy również oczami. Widząc ciekawe sałatki, lekkostrawne mięsa i dietetyczne ciasta wyglądające apetycznie, aż chce się je zjeść.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena