Przed nami święta, jeszcze bardziej wyjątkowe jak z poprzednich lat. Wielu z nas kocha Boże Narodzenie za rodzinną atmosferę, wspólne kolędowanie i wyjątkowo pięknie przystrojone drzewko, popularnie zwane choinką. Ich miłośnicy dzielą się na posiadaczy trwałych sztucznych, i tych którzy nie wyobrażają sobie świąt bez żywej choinki.

Data dodania: 2020-11-30

Wyświetleń: 428

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego warto kupić choinkę w doniczce

Tego roku będziemy musieli zrezygnować z wielu spotkań ale możemy zrobić coś, dzięki czemu nawet okres poświąteczny i późniejsze wizyty będą nam przypominać o magii Bożego narodzenia. Kupmy choinkę w doniczce a potem komuś ją podarujmy. Na pewno każdy z nas ma w rodzinie i znajomych ogrodników-pasjonatów. Dając im roślinę która w święta była dekoracją naszego domu, sprawimy radość na wiele lat i pomożemy naszej planecie. Poniżej dowiecie się dlaczego to takie ważne.

Przywiązanie do tradycji i rodziny
W naszej kulturze Boże Narodzenie kojarzy się z pojednaniem. Dokładnie nie wiadomo skąd wzięło się przekonanie że to idealny moment na złagodzenie waśni. Być może to zasługa dzielenia się opłatkiem, jako symbolu podzielenia się radością i smutkami, lub przełamania lodów i pojednania. Przy wielu wigilijnych stołach siadały wielopokoleniowe rodziny. Była okazja do rozmów, czasami emocjonalnych ale przeważnie prowadzących do pokoju, ponieważ "nie wypada" kłócić się w czasie świąt. W tym roku nie będziemy mieli ku temu okazji. Zaserwowany nam lockdown pozwala nam ukryć się z własnymi problemami, a jednocześnie odbiera możliwość osobistego zobaczenia osób bliskich naszemu sercu. Zarówno kontakt telefoniczny czy za pośrednictwem komunikatora nie zastąpi spotkania. Mając roślinkę, która po świętach będzie można podarować np. rodzicom pozwala przetrwać czas oczekując na poświąteczne spotkanie. Daje nadzieję i ukojenie tęsknocie.

Z pożytkiem dla świata
Uprawy świerków, jodeł i sosen w okresie świąt mają największe zyski. Głównie to z myślą o Bożym Narodzeniu wiele z nich poświęca ogromne połacie terenów pod szkółki i jest to z ogromnym zyskiem dla ziemi. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę jak długo musi rosnąć aby choinka mogła zawitać pod nasze dachy. W zależności od wielkości, od kilku do kilkunastu lat. Na szczęście duże, niemal pod sam sufit drzewka to już rzadkość i mają coraz mniej zwolenników. Kupno iglaka do około 1,20m może z powodzeniem odbyć się w centrum ogrodniczym, gdzie są w sprzedaży choinki w donicach. Kupione na dwa tygodnie przed świętami i odpowiednio traktowane, będą nadawać się do późniejszego posadzenia. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena