Profil Użytkownika

Zima-wyzwanie dla serca

Rodzaj: Artykuł

Czy zimowa aura ma wpływ na serce? Na co należy uważać, gdy temperatury spadają poniżej zera? Jak dbać o siebie, żeby przywitać wiosnę w niezłej kondycji i w dobrym zdrowiu?

Tajemniczy cholesterol

Rodzaj: Artykuł

Ostatnimi czasy pojawiają się głosy, że stawianie znaku równości pomiędzy wysokim poziomem cholesterolu a chorobami układu krążenia jest zbyt dużym uproszczeniem. Czy czeka nas rewolucja w etiologii chorób sercowo-naczyniowych?

Miej serce dla serca!

Rodzaj: Artykuł

W wielu krajach Europy i świata koniec września to czas, kiedy częściej niż zazwyczaj mówi się o chorobach układu krążenia, sposobach na zmniejszenie ryzyka zawału oraz profilaktyce miażdżycowej. Także i w Polsce, już 29 września, obchodzić będziemy Światowy Dzień Serca.

Profilaktyka nie gryzie – profilaktyka ratuje

Rodzaj: Artykuł

Większość z nas traktuje wizytę u lekarza jak zło konieczne i decyduje się na konsultacje medyczne dopiero wtedy, gdy organizm zaczyna wysyłać niepokojące sygnały. Ignorujemy profilaktykę, która pozwala wychwycić nieprawidłowości w początkowej fazie rozwoju choroby i umożliwia skuteczne leczenie. To błąd, który może kosztować życie.

Śmiertelnie niebezpieczne upały

Rodzaj: Artykuł

Długie letnie słoneczne dni i wysokie temperatury to nie tylko doskonała okazja do weekendowej ucieczki z miasta i wypoczynku na świeżym powietrzu. To również czas, w którym sercowcy, przewlekle chorzy i osoby starsze muszą na siebie szczególnie uważać – alarmują lekarze.

Profil

Małgorzata Jakubczyk

Autor
Napisz wiadomość
Artykułów:
116
Kod partnerski:
/p:5815

Data urodzenia:
1970-01-01
Dołączył:
2008-03-25 14:13:31
Miasto:
Wrocław

Ostatnie logowanie:
16-12-2013