Outdoor fitness dla każdego
Wśród sprzętu do ćwiczeń na świeżym powietrzu znajdziemy takie urządzenia (np. drabinki, drążki itp.), które pozwalają na ćwiczenia bez obciążania kręgosłupa, co jest szczególnie istotne dla osób po kontuzjach lub dopiero rozpoczynających swoją przygodę z outdoor fitness. Jeśli zależy nam na szybkich, widocznych efektach treningu, specjaliści radzą ułożenie planu treningowego na trzy dni w tygodniu. Dzięki temu mięśnie będą miały czas na regenerację, przez co przyśpieszymy przyrost masy (mięśnie w czasie ćwiczeń są „rozdzierane”, a ich przyrost najbardziej widoczny jest w fazie regeneracji właśnie).
Street workout jest (zwykle) darmowy
Ćwiczenia street workout mają wiele wspólnego z kalisteniką, czyli ćwiczeniem z wykorzystaniem ciężaru ciała. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nie nałożymy na organizm więcej, niż jest w stanie „unieść”. Nie przeciążamy mięśni, które rozwijają się naturalnym tempem. Co więcej, przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu dostępne są już w wielu polskich miastach, dzięki czemu praktycznie bezkosztowo (siłownie plenerowe i przyrządy street workout są zazwyczaj darmowe i ogólnodostępne) możemy pracować nad kondycją, masą mięśniową i sylwetką.
Przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu
Do najpopularniejszych ćwiczeń na świeżym powietrzu bez obciążenia zaliczyć można różne rodzaje pompek, podciągnięć i „marszy” na drążkach czy drabinkach, opuszczanie ciała (tzw. dipy) czy unoszenie ciała lub poszczególnych partii mięśniowych. Do tego dołożyć można cały zakres ćwiczeń outdoor fitness, które doskonale rozluźniają i rozciągają mięśnie. Niezależnie od planu treningowego, nigdy nie powinniśmy zapominać o odpowiedniej rozgrzewce, dzięki której ćwiczenia będą nie tylko bardziej efektywne, ale także bezpieczne dla organizmu, ograniczając ryzyko kontuzji.