Ćwiczenia po ciąży to bardzo popularny temat wśród wielu młodych rodziców. Mamy z jednej strony chcą jak najszybciej powrócić do formy sprzed ciąży, jednak opieka nad noworodkiem zajmuje czas – jak pogodzić ćwiczenia oraz opiekę, oraz jakie płyną z tego korzyści.

Data dodania: 2017-11-02

Wyświetleń: 771

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Korzyści płynące z ćwiczeń po ciąży

O tym, że korzyści z ćwiczeń po ciąży istnieją, nie trzeba nikogo przekonywać. O jakich konkretnie korzyściach mowa?

1. Powrót do szczupłej sylwetki

Prawdopodobnie o powrocie do szczupłej sylwetki sprzed ciąży marzy większość z nas. Nie jest to proste zadanie, ale też nie jest to niemożliwe. Najważniejsze, to znaleźć dobrą motywację, a sposobów na motywację jest naprawdę wiele. Można stosować metodę nagradzania, która jest prawdopodobnie najskuteczniejsza – np.; jak wykonam tygodniowy plan treningowy, to w niedzielę pozwolę sobie na coś, co lubię najbardziej.

Przede wszystkim, trzeba pamiętać o regularności i o tym, aby być konsekwentnym. Będąc konsekwentne w swoich założeniach, zyskamy szczupłą sylwetkę, w naprawdę krótkim czasie. Oczywiście trzeba też pamiętać, że trening należy łączyć z odpowiednią dietą – zdrowa dieta wpłynie korzystnie na całą rodzinę.

2. Dobre samopoczucie

Nie zapominajmy o tym, że konsekwencją ćwiczeń jest… dobre samopoczucie! Nie gwarantujemy, że będzie tak od początku – niejednokrotnie będzie trzeba po prostu się zmusić, żeby wskoczyć w dresy i poćwiczyć w domu, na zajęciach, czy też wyjść na dwór pobiegać. Jednak z czasem zaczniemy zauważać, że jest w nas coraz więcej energii i radości, a co jeszcze lepsze – będziemy zarażać nią innych.

3. Pozytywny wpływ na rodzinę i otoczenie

Dobre nawyki, które wprowadzamy do swojego życia, mają wpływ na nasze najbliższe otoczenie – jeżeli chcemy, by nasza rodzina również zaangażowała się w aktywny tryb życia, najlepiej zachęcimy ich dając po prostu dobry przykład. Nie trzeba nawet nic mówić, wystarczy codziennie , uparcie i regularnie wykonywać ćwiczenia po ciąży – ani się obejrzycie, jak wasi mężowie będą ćwiczyć razem z wami.

4. Zdrowie

Powinno być tak naprawdę na pierwszym miejscu. Po ciąży organizm kobiety jest mocno obciążony, szczególnie pewne partie, jak na przykład mięśnie dna macicy. Ich ćwiczenie i wzmacnianie, zapobiegnie w przyszłości różnym chorobom (jak np., nietrzymanie moczu), bądź problemom przy kolejnej ciąży,

Warto pamiętać, że najlepsze efekty są jak ćwiczysz przed ciążą w trakcie i po ciąży – jednak nawet jeżeli nie ćwiczyłyście przed ciążą – nie zniechęcajcie się – zawsze jest dobra pora, żeby ćwiczenia zacząć. Ćwiczenia po ciąży łączone z opieką nad dzieckiem, nie są łatwym zadaniem ale warto się tego podjąć. Jest wiele sposobów na łączenie aktywnego trybu życia z opieką nad maluszkiem – można biegać z dzieckiem, transportując je w wózku biegowym, lub w przyczepce rowerowej, można też uczęszczać na zajęcia fitness z niemowlakami, jak również można ćwiczyć, na przykład podczas snu maluszka.

Jak widać, korzyści płynące z ćwiczeń po ciąży są wartościowe – te, wymienione powyżej to oczywiście nie wszystkie. Korzyści płynących z ćwiczeń można wymieniać bez liku – powyżej wymieniliśmy kilka najistotniejszych. Mamy nadzieję, że powyższe podpunkty zainspirują młode mamy (i młodych ojców), do ćwiczeń.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena