By składowanie i przechowywanie towarów w magazynie odbywało się w sposób bezpieczny, ale też funkcjonalny, po pierwsze potrzebujemy odpowiedniej powierzchni, a po drugie półek, gdzie będziemy mogli ten towar składować. Oczywiście w magazynach nie mówi się o zwykłych półkach, a uściślając, potrzebne są solidne regały magazynowe.

Data dodania: 2017-01-24

Wyświetleń: 1678

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rodzaje regałów magazynowych

Regały magazynowe różnią się między sobą przeznaczeniem i udźwigiem. Sprawdźmy zatem, jakie regały są dostępne na rynku i jakie produkty mogą być na nich składowane.

Miano najbardziej tradycyjnych mają regały paletowe. Pomagają w magazynowaniu różnych rodzajów towarów. Regały te mają kilka istotnych cech. Przede wszystkim zapewniają bardzo dobry dostęp do całości palet, można więc sięgnąć po potrzebny towar, bez konieczności przesuwania czegokolwiek. Ostatnią zaletą jest fakt, że towary można układać na różnych wysokościach. Regały na palety możemy też podzielić w zależności od tego, jak między nimi może się poruszać wózek widłowy.

Regały wysokiego składowania charakteryzują się tym, że są niesłychanie wytrzymałe, gdyż materiał z którego są zbudowane to walcowana na zimno blacha. Ten rodzaj regałów sprawdzi się nie tylko w magazynach wysokiego składowania, ale także w mniejszych obiektach. Charakteryzują się także bardzo dużą tolerancją obciążenia, które wynosi nawet do 2250 kilogramów.

Regały półkowe najlepiej można dostosować do własnych potrzeb, ponieważ cechują się różnorakimi długościami i szerokościami słupów i trawersów. Na regałach półkowych możemy przechowywać produkty luzem, w kartonach lub pudełkach, więc idealnie nadają się do składowania mniejszych towarów.

Na regałach przepływowych najlepiej przechowywać produkty, które charakteryzują się dużą rotacją. Są to najczęściej produkty o krótkiej dacie przydatności czyli produkty spożywcze. Regały przepływowe gwarantują przepływ towarów dzięki możliwości przesuwania ich dzięki użyciu rolkowych modułów.

Kolejnym rodzajem regałów są regały wjezdne. Ten model pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu, ponieważ przechowywanie towaru odbywa się przy użyciu transportu wewnętrznego. Mowa tutaj o wózkach widłowych, które podjeżdżają tylko z jednej strony regałów.

Ostatnim rodzajem są regały wspornikowe, które najlepiej sprawdzają się przy składowaniu długich elementów takich jak: deski, rury, płyty czy metalowe pręty oraz towarów o dużych gabarytach. W tym przypadku nie ma sztywno ustalonego obciążenia, ponieważ jest ono zależne od tego jaka jest długość ramion i odległość między nimi oraz jaka jest wysokość samego regału.

Wybierając regał do magazynu mamy wiele możliwości, jednak przy wyborze należy kierować się tym, jaki towar będzie przechowywany w magazynie oraz jak będzie wyglądał w nim transport wewnętrzny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena