Regał metalowy sprawdzi się prawie wszędzie. Dobrze wygląda w garażu – w piwnicy – w magazynie – we wnętrzach w stylu loft – idealny dla nastolatka lub do kwatery studenckiej.

Data dodania: 2016-05-05

Wyświetleń: 4358

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Regały metalowe - idealne wyposażenie nie tylko garażu

Jeśli planujemy wiosenne porządki w garażu lub piwnicy... Jeżeli jesteśmy właśnie na etapie urządzania podręcznego schowka w ogrodowej szopie... A może szukamy unikalnych mebli do wnętrza w stylu loft lub niezniszczalnych mebli do pokoju nastolatka? - może warto pomyśleć o najprostszym rozwiązaniu tzn. zakupie regału metalowego?

To właśnie regał metalowy spełni oczekiwania osób pragnących uporządkować przestrzeń wokół siebie i zapewnić odpowiednie miejsce dla różnych, potrzebnych przedmiotów. Zadowoli także zwolenników niekonwencjonalnych rozwiązań wnętrzarskich. Stabilne, mocne i praktyczne, pojemne regały idealnie nadają się do urządzania wszelkich zapleczy - w naszych domach, biurach i sklepach.

regał metalowy magazynowy

Konstrukcja ze stalowych kątowników i metalowe półki pozwalają na przechowywanie nawet dosyć ciężkich rzeczy. Można je umieścić bezpośrednio na regale, posegregować w kartonowych pudłach lub skrzynkach. Warto zwrócić uwagę na zabezpieczenie nóg regału - nogi powinny posiadać antypoślizgowe stopki plastikowe lub regulowane stopki metalowe.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór nóg regału z perforacją. Perforacja nóg regału pozwala regulować odstępy między półkami. Daje nam ona dowolność montażu półki, której położenie możemy łatwo dostosować do wysokości posiadanych rzeczy.

Jeżeli wiemy że na regale będziemy kłaść rzeczy ciężkie powinniśmy zwrócić uwagę na przetłoczenia na nogach regału poprawiające stabilność regału. Szczególnie ważne będą wtedy także wzmocnienia półki najczęściej wzdłuż dłuższego boku półek.

Regał metalowy zwykle jest montowany przy ścianie, natomiast przy większych obciążeniach dla zwiększenia stopnia bezpieczeństwa należy go dodatkowo ustabilizować mocowaniem do ściany.

Regały malowane są proszkowo na modny kolor popielaty. Ale zmiana koloru regału wobec dzisiejszych możliwości nie sprawia większych problemów. Najprostszym i najszybszym sposobem zmiany koloru jest spray. W dodatku jeżeli robi się to samodzielnie staje się to niezłą zabawą. Zwłaszcza jeżeli do udziału w tej zabawie zaprosimy dziecko, męża lub innego domownika.

Regały metalowe można kupić w paczkach do samodzielnego montażu. Dzięki temu mniej kłopotliwy i bardziej ekonomiczny staje się transport.

Licencja: Creative Commons