Jak najlepiej zainwestować zaoszczędzone pieniądze? Jeśli udasz się do jakiegokolwiek towarzystwa ubezpieczeniowego czy banku, prawdopodobnie usłyszysz taką samą odpowiedź: „polisolokaty”.

Data dodania: 2016-07-20

Wyświetleń: 1123

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to jest polisolokata?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest polisolokata. Produkt ten bowiem przez długi czas był bardzo atrakcyjny dla każdego, kto szukał połączenia lokaty z polisą ubezpieczeniową. Trzeba jednak wiedzieć, że polisolokata nie jest tak wspaniałym rozwiązaniem, jak mogłoby się z początku wydawać. Przeczytaj wszystko, co powinieneś wiedzieć o tym produkcie.

Z czym wiąże się otworzenie polisolokaty?

Na samym początku warto pamiętać, że suma ubezpieczenia ponoszona przez klienta jest bardzo mała. W rzeczywistości ustanawiana jest jedynie po to, by polisolokata z perspektywy prawa miała właściwości polisy. Niestety część „ubezpieczenia”, mimo że widniejąca na twoim rachunku, w rzeczywistości będzie dla ciebie całkowicie niedostępna. Nawet jeśli przytrafi ci się trudna i nieoczekiwana sytuacja życiowa, taka jak nagłe leczenie czy wypadek, środki z polisolokaty są niemożliwe do pobrania.

Ponadto, doradcy ubezpieczeniowi nie wspomną o wiążącym się z tym produktem ryzykiem inwestycyjnym. Dodatkowo polisolokaty równają się z zagrożeniem ponoszenia opłat likwidacyjnych, które czasami mogą wynosić do 100% zainwestowanych środków.

Jak wygląda zamknięcie polisolokaty?

Jak zatem widzisz, otworzenie polisolokaty nie jest tak korzystnym rozwiązaniem, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy już posiadasz taki produkt? Zamknięcie polisolokaty jest zadaniem dość długotrwałym i trudnym, dlatego już na samym początku warto poświęcić go specjalistom z kancelarii adwokackiej.

Profesjonaliści fachowo zajmą się analizą twojej sytuacji, negocjacjami z towarzystwem ubezpieczeniowym oraz, jeśli będzie trzeba, oddają sprawę do sądu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zamknięcie polisolokaty przebiegnie sprawnie i zakończy się sukcesem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena